Hızlı Erişim

En Ucuz Zürih Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zürih Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zürih Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Zürih Şehri Hakkında Genel Bilgiler

İsviçre’nin aynı isimli Zürih Kantonu’nun başkenti olan şehir ayrıca ülkenin ekonomi ve kültür başkentidir. FIFA’nın merkezi Zürih şehrinde yer alır. Avrupa’nın en iyi eğitim kurumlarından olan Eidgenössiche Technische Hochshule ve Zürih üniversiteleri bu şehirdedir. Şehrin eski bölümleri Limmat Nehri’nin Zürih Gölü ile birleştiği noktada kurulmuştur. Sınırları Schanzengraben kanalı ile anlaşılmaktadır.
 

Günümüzde Zürih 19. yüzyıldan bu yana ulaşım ve ticaret şehri haline gelmiştir. Şehrin yeni bölümlerinin planlamaları ve sahil şeridine kurulan park ve bahçeler ile küçük bir yerleşim yeri olmaktan çıkıp büyüyen ve gelişen bir şehir olma özelliği göstermiştir. İlçeleriyle birlikte nüfusu 1 milyonun üzerinde olan şehri İsviçre’nin günümüzde en büyük şehridir. Nüfusun yaklaşık %30’u ülkenin vatandaşı değildir. Nüfusun geri kalanını ise Almanlar, İtalyanlar ve Portekizliler oluşturmaktadır.
 

Şehirde onlarca tarihi yapı, müze ve park bulunmaktadır. Zürih’e seyahat edenlerin büyük çoğunluğu tarih turizmi için gelmektedir. Yaşam standartları çok yüsek olan şehir, kültür sanat merkezleri, mağazaları ve caddeleri ile oldukça etkileyicidir. İsviçre mutfağı birçok kültürden etkilenmiştir. Alman, Fransız ve İtalyan mutfaklarından lezzetleri heryerde görebilirsiniz. Domuz ve dana eti, patates, lahana, peynir birçok yemeğe lezzet katan malzemeleridir.
 

Zürih Havalimanı uluslararası alanda hizmet veren İsviçre’nin en büyük havalimanı olma özelliğini taşır. Zürih şehrine ve ülke geneline sivil kategoride hizmet vermektedir. 1953 yılında inşa edilen terminal binası günümüze kadar hizmet vermektedir. Yapılan yenileme ve düzenleme çalışmaları sürmektedir. 

Zürih Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı ve Zürih şehir merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Zürih Havalimanı’nda bulunan kapalı otobüs terminali, ülkedeki en büyük otobüs terminalidir. Bünyesinde bulunan 16 peron ile otobüsler her 10 dakikada bir kalkmaktadır. Güncel ücret ve diğer bilgiler için terminalde bulunan panoyu incelemeniz gerekmektedir.

Zürih Havalimanı’nda hizmet veren özel servisler de bulunmaktadır. Dilerseniz 30 dakika gibi kısa bir sürede ekspress hizmet veren yerel otobüs firmaları da bulunmaktadır. Arlberg Express ve Davos Express firmaları ile Zürih şehir merkezi ile havalimanı arasında hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Güncel tarife ve fiyatlar için firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Tramway

10 numaralı Glattalbahn tramway hattı ile havalimanı ve Zürih şehri arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Her 15 dakikada bir hareket eden tramwaylar son durağı olan Zürih ana tren istasyonuna hattına bağlanmaktadır. En ucuz ulaşım şekli olan tramwaylar ile rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Güncel ücretler ve hareket bilgileri için istasyon görevlileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Tren

İsviçrede bulunan 350 demiryolu ile bağlantısı olan Swiss Federal Railways ile gideceğiniz yere kolayca erişebilirsiniz. İsviçre’nin birçok şehrine bağlantı noktaları ve aktarmaları olan demiryolu sistemi sayesinde Zürih ve çevre şehirlere de uygun fiyatlara çok kolay seyahat edebilirsiniz. Tarife, güzergah ve sefer saatleri gibi konular için istasyon gişelerinde görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı yolcu çıkışlarında bulunan ticari taksiler 7/24 hizmet vermektedirler. Zürih şehir merkezine 56 Euro gibi sabit bir ücretle ulaşım sağlanmaktadır. 1 ve 2 numaralı çıkışlarda bulunan Airport Taxi ile bu hizmetten faydalanarak ortalama 30 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama ve limuzin hizmeti veren firmalar aracılığı ile de ulaşım probleminizi çözebilirsiniz. Her bütçeye uygun araç ve transfer hizmeti sağlanmaktadır. Havalimanı ve şehir merkezinde bulunan ofisler aracılığı ile bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Alternatif olarak tur firmaları ya da anlaşmalı otel ve havayolu şirketleri ücretsiz servis imkanı sunmaktadır. Dilerseniz hizmet aldığınız firma ile görüşebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder