Hızlı Erişim

En Ucuz Zaporijya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zaporijya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zaporijya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Zaporijya Hakkında Genel Bilgiler

Tarih, bu şehrin 1770 yılında kurulduğunu söylüyor ve kuruluş hikayesi de gerçekten ilginç… Türk ve Tatar saldırılarına karşı bir önlem almak amacı ile kurulan şehir, devasa surlardan oluşuyor. Ukrayna için büyük önem taşıyan şehir, sanayi ve turizm konusunda da bir hayli gelişme kaydetmiş durumda. Özellikle son dönemde büyük yatırımcılar yine büyük rakamlar ile bu şehre yatırım yapmayı tercih ediyor.

Dinyeper Nehri kıyısında konumlanmış olan şehir, yakın zamanda kurulan hidroelektrik santrali ile de büyük bir adım atmış ve gelişme kaydetmiştir. Sanayileşme alanında atılan bu adım şehirde büyük yankı uyandırdı ve ekonomiye olan katkısı da hiç şüphesiz ki çok büyüktür.

Makine ve sanayi endüstrisi, şehrin kalbi diyebiliriz ve ülke için de bu bağlamda büyük önem taşıdığını söylemek mümkün. Maden işletmelerinin sayısı da her geçen gün artıyor ve devlet tarafından verilen destek de aynı oranda artış gösteriyor.

Khortitsya Adasından da söz etmek gerekiyor çünkü turizme destek veren en önemli noktalardan bir tanesi ve her yıl binlerce insan da bu güzelliği görmek için şehri ziyaret ediyor. Ukrayna’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Zaporijya, yalnızca sanayi konusunda değil, turizm konusunda da ekonomiye büyük katkı sağlıyor. Az önce bahsettiğimiz ada, tarihi evleri ve yapıları ile birlikte turistlerin göz bebeği olmuş durumda ve dilerseniz bu adaya düzenlenen turları da tercih ederek daha ekonomik bir seyahate imza atabilirsiniz.

Şehir, hareketli sokakları ve eğlence mekanları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Soğuk bir şehir olmasına rağmen eğlence kulüpleri havayı ısıtmaya devam ediyor. Şehir merkezinde onlarca gece kulübü ve farklı müzik türlerine ev sahipliği yapan barlar karşınıza çıkacaktır. Alkol fiyatları gayet uygun ve sabaha kadar alkol servisi yapan mekanlar da oldukça fazladır.

Zaporijya havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine seyahat etmek için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz ve şehir içi ulaşımda da herhangi bir şekilde sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz. 

Zaporijya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

3.5 Grivna, tek yön için ödeyeceğiniz bilet fiyatıdır. 15 dakikada bir hareket eden 3 numaralı otobüsü kullanmanız gerekiyor ve bu otobüs sizi havalimanından alıp direkt şehir merkezine ulaştıracaktır. Yolculuk yaklaşık olarak 1 saat sürüyor ancak otobüsler fazlasıyla konforlu ve güvenli olduğu için yolcular bu süreyi çok da sorun etmiyor.

Taksi

Gelen yolcu terminali önünde yer alan taksiler, ne yazık ki taksimetre uygulamasına sahip değil bu yüzden taksiye binmeden önce fiyat konusunda şoför ile pazarlık yapmanız gerekiyor. Pazarlık yapmadığınız takdirde çok yüksek rakamlar karşınıza çıkabiliyor ve hatta bagajlarınız için de ödeme alan taksiciler mevcuttur. Havalimanı şehir merkezi arası mesafe, taksi ile birlikte yarım saate kadar düşüyor ve taksilerin de konforlu olduklarını belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Popüler firmalar havalimanında satış ofislerini oluşturmuş durumda. Gece geç saatlere kadar kapılarını açan firmaları ziyaret edebilir ve araç kiralayabilirsiniz. Her ihtiyaca uygun araçlar mevcut ve aileler için özel tasarım araçlar da firmalar tarafından kiralamaya açık durumda. Web sitelerini kullanarak araçları inceleyebiliyor dilerseniz online olarak da bilgi alabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder