Hızlı Erişim

En Ucuz Zanzibar Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zanzibar Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zanzibar Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Zanzibar Hakkında Genel Bilgiler

Afrika’nın Doğusunda yer alan ve Tanzanya’ya bağlı bir ada olan Zanzibar, yarı özerk bir bölgedir ve birçok adacıktan oluşmaktadır. Stone Town’da dünyaya gelen ve dünyanın en önemli müzisyenlerinden bir tanesi olan Freddie Mercury, Zanzibar’ın tanınmasında önemli bir yere sahiptir. Zanzibar, turistik bölgelerden bir tanesi ve her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapmaya da devam ediyor.

 

Zanzibar Adasının Başkenti, en büyük ve en kalabalık şehri olarak da bilinen Zanzibar City’dir. Zanzibar, kendine has coğrafyası ve ikliminin yanı sıra katedraller ve tarihi yapıları ile de kültürel bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Kültürel mirası bir kenara bırakıp eğlence kısına geçiş yaptığımızda plajların bir adım önde yer aldığını görebiliyoruz. Nungwi ve Matemwe, adanın en önemli plajlarından bir tanesidir ve sahip olduğu eşsiz görüntü ile de ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği plajlar arasında yer almaktadır.

 

Ekolojik anlamda da ilginç bir coğrafyaya sahip olan Zanzibar, çok sayıda ilginç havyan türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Ada içerisinde gerçekleştirilen turları tercih ederek sizler de doğal yaşama kısa süreliğine ortak olabilir ve birbirinden ilginç hayvanları çıplak gözle görebilirsiniz. Plajlar, adanın en uğrak adreslerinden bir tanesi ve gece hayatına yön veren çok sayıda kulüp ile birlikte bar da yine plajlarda konumlanmış durumda. Gece geç saatlere kadar devam eden eğlence, plajlara taşınıyor ve renkli görüntülere sahne oluyor.

 

Şehir içi ulaşımda Dala Dala adı verilen ilginç araçlar tercih ediliyor ve şehir içi ulaşımın oldukça ucuz olduğunu da belirtmekte fayda var. Zanzibar’a direkt uçuşlar var ancak Darüsselam seyahati sonrası Zanzibar’a geçmek çok daha ekonomik ve kolay olduğu için ziyaretçiler genellikle bu alternatifi tercih ediyor. 

Darüsselam Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Darüsselam havalimanına adım attığınızda Zanzibar’a direkt ulaşım sağlayan iki alternatif karşınıza çıkıyor.

 

Feribot

Feribot ile Zanzibar’a seyahat etmek için Darüsselam şehir merkezine ulaşmanız gerekiyor ve bunu mümkün kılan otobüs ve servis araçları da mevcuttur. Merkezden hareket eden feribotlar sizleri Zanzibar’a kısa sürede ulaştıracaktır. Feribot seferlerinde zaman zaman sorunlar ve aksaklıklar yaşanabiliyor. Yolcu kapasitesi ve hava durumuna bağlı olarak seferler iptal edilebiliyor ve bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

 

Pırpır Uçaklar

Ziyaretçiler ve yerli halk tarafından bu şekilde adlandırılan ulaşım araçları ile Zanzibar’a kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Pırpır uçaklar için servis hizmeti sunuluyor ve taleplerinizi ilettiğiniz takdirde sizlere bir shuttle tahsis ediliyor. Servis araçları, sizleri pırpır uçaklarının kalktığı noktaya kadar götürüyor. Pırpır uçakları fiyatlandırması genellikle değişiklik gösterebiliyor ve turist olduğunuz anlaşıldığı takdirde yüksek rakamlar da sunabiliyorlar ancak pazarlık yaparak bu rakamı 50 dolara düşürebiliyorsunuz. Pırpır uçaklar ile seyahat süresi ortalama 20 ila 30 dakika olarak karşınıza çıkıyor. İlginç bir deneyim olması bakımından ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih edildiğini de belirtmek gerekiyor.

 

Bilgilendirme:

Darüsselam havalimanında; otobüs, taksi, araç kiralama gibi hizmetler mevcuttur. Otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilir ve feribot ile Zanzibar’a devam edebilirsiniz. Taksi seçeneği de merkeze ulaşım için karşınıza çıkan alternatiflerden bir tanesidir. Araç kiralayarak da size tahsis edilen özel araçları kullanarak Zanzibar’a daha konforlu bir yolculuk sonrası ulaşmanız mümkündür.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder