Hızlı Erişim

En Ucuz Zagrep Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zagrep Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Zagrep Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Zagreb Hakkında Genel Bilgiler

Hırvatistan’ın Başkenti ve bununla birlikte en büyük şehri olan Zagreb, nüfus bakımından oldukça kalabalık ancak buna rağmen sakin bir şehirdir. Avrupa ülkeleri ile bir kıyas yapıldığında en çok yeşil alana sahip Başkent olarak listelerde birinci sırada yer alıyor. Nüfusun büyük bir kısmını Hırvatların oluşturduğunu da belirtmek gerekiyor. Şehir düzenlemesinde de örnek alınacak şehirlerden bir tanesidir ve düzen konusunda da bir adım öne çıkmaktadır.

 

1. Dünya savaşında yer alan şehir, savaşta aldığı zarar sonrası kısa sürede toparlanmayı başarmış ve özellikle bilimsel ve kültürel anlamda büyük yol kat etmiştir. Şehir, ekonomik olarak da ülkenin en güçlü ve önemli şehirlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu gücü her geçen gün bir üst seviyeye taşıyan Zagreb, turizm konusunda da fazlasıyla gelişmiştir. Barok ve Gotik mimari ürünlere ev sahipliği yapan Zagreb, yapılan araştırmalara göre her yıl 1 milyondan fazla ziyaretçiye de ev sahipliği yapmayı başarıyor. Bu da konaklama konusunda şehrin gelişmişliğine katkıda bulunuyor. Uygun fiyata kiralayabileceğiniz çok sayıda pansiyon ve otel odası da şehir merkezinde sizleri bekliyor olacaktır.

 

Zagreb Katedrali ve Ban Jelacic Meydanı, gezilip görülmesi gereken önemli adreslerden bazılarıdır ve turistlerin en çok ilgi gösterdiği adresler olduğunu da söylemek mümkündür. Tkalciceva Caddesi, şehrin gece hayatına yön veren ve eğlencenin nabzını tutan bölgeler arasında yer alıyor. Yaz aylarında turistler ve öğrenciler ile birlikte mekanlar dolup taşıyor. Farklı eğlence anlayışlarına da ev sahipliği yapan çok sayıda mekan var ve alternatiflerin geniş bir yelpaze sunduğunu da söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü dj’lerin çaldığı mekanlar, ünlü sanatçıların konser verdiği barlar ve eğlencenin zirve yaptığı gece kulüpleri de bu caddede konumlanmıştır.

 

Şehirde ulaşım sorunu yaşamayacaksınız ve havalimanı şehir merkezi ulaşımında da karşınıza çok sayıda alternatif çıkacaktır. 

Zagreb Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Pleso Taşımacılık firmasına ait otobüsleri terminal önünde bulabilirsiniz. Bilet fiyatlarının uygun olması ve kolay temin edilebiliyor olması bu alternatifi bir adım daha öne çıkarıyor. Günün birçok saati otobüs seferi düzenleniyor ve güzergah bakımından da oldukça geniş bir haritaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Konforlu ve hızlı olması da tercih edilmesini mümkün hale getiriyor. Ortalama 20 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Tren

Havalimanından şehir merkezine bağlanan bir tren hattı mevcut değil ancak otobüsler, istasyona çok yakın bir durağa ulaşım hizmeti sunuyor. Durakta indikten sonra yürüyerek sizler de tren istasyonuna ulaşabilir ve buradan şehir merkezine hareket eden trenlere binerek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Taksi

Terminal binası önünde sizi bekleyen çok sayıda taksi ve taksi firması mevcuttur. Günün her saati hizmet veren taksiler, havalimanı şehir merkezi ulaşımında önemli bir yere sahiptir. Ödemelerinizi nakit olarak yapabileceğiniz gibi kredi kartı ile de yapabiliyorsunuz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarına ait ofisleri ziyaret ederek taleplerinizi iletebileceğiniz gibi limanda hizmet veren araç kiralama firmalarının tam sıralı listesine havalimanı web sitesinden ulaşarak dilerseniz online olarak da taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Erken ödeme ve işlem sayesinde zaman kaybı yaşamayacak ve havalimanına adım attığınız anda araçlarınız ayağınıza kadar getirilecektir. Grup olarak şehri ziyaret edenler için özel araç temin eden firmalar da mevcuttur.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder