Türkiye'nin en ucuz yurt dışı uçak bileti fiyatları

Yurt dışı Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak yolculuğu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti satın alırken de ikisi arasında dikkat etmeniz gereken bazı farklar mevcuttur. Bu farklardan birincisi pasaport, ikinci olarak yurt dışı harcı, üçüncüsü ise havalimanına çok daha önce gitme zorunluluğu olmaktadır. Yurt dışı uçak bileti bulmak zaman zaman zorlaşmaktadır. Fakat doğru bir adreste olmanın sunduğu avantajları da unutmamak gerekir. En ucuz yurt dışı uçak bileti alabileceğiniz adrestesiniz. Yurt dışı uçak bileti aldıktan sonra da yapılması gereken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

Planlı Hareket Edin

Yurt dışına çıkmadan önce mutlaka eşyalarınızı toparlamanız ve bir seyahat planı yapmanız gerekmektedir. Bazı zamanlar olur ki bu planları bile yapamayacak kadar yoğun olabilirsiniz. Tam da bu tip zamanlarda sizler için yurt dışı uçak bileti arayacak bir firma talebiniz kaçınılmazdır. Yurt dışı uçak bileti bulmak için doğru yerdesiniz. Yurt dışı seyahati planı yaparken bu adres size çok yardımcı olacak. Sizlere sunduğumuz yurt dışı uçak bileti avantajlarını kaçırmayın. Kolayca yüzlerce havayolundan uygun fiyata yurt dışı uçak biletinizi farklı kanallarımız üzerinden alabilirsiniz. Yurt İçi Uçuşlar ve Yurt Dışı Uçuşlar Arasındaki Farkları Bilin Uçak yolculuklarında yurt içi ve yurt dışı uçuşlar arasında bazı farklar vardır. En temel farklardan bir tanesi pasaport, ikincisiyse yurt dışı harcı, üçüncüsü havaalanına daha önce gitme zorunluluğuğun olmasıdır. Yurt dışı seyahatleri daha çok koşul gerektirdiği için biraz daha özenli olmanızda fayda vardır. En ucuz yurt dışı uçak bileti bulduktan sonra tatil planınızı yapmanız ve gideceğiniz yer hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken durumlardan bahsetmemiz gerekirse;

Yurt Dışı Uçuşları Öncesi Daha Erkenci Davranmalısınız

Öncelikle havaalanına erken gitmelisiniz. Yurt dışı uçuşlarda, yurt içi uçuşlarının aksine uçuş saatine en az iki saat kala havaalanında olmalısınız. Çünkü yurt dışı uçuşlarda check-in kontuarını daha erken kapatabilmektedirler. Böyle durumda yurt dışı biletiniz yanabilir. Zaten erken gitseniz de free shopta güzelce vakit geçirebileceksiniz.

Pasaport ve Vizenizi Mutlaka Kontrol Edin

Diğer önemli konu ise pasaportunuzu ve vizenizi kontrol edin, uçak bileti ve pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır. Pasaportunuz olmadan yurt dışına çıkış yapmanız kesinlikle mümkün değildir. Freeshop alışverişlerinde de pasaportunuz gerekli olmaktadır. Havaalanına gitmeden önce hatta yurt dışı uçak biletinizi satın almadan önce pasaportunuzu ve vizenizi mutlaka kontrol edin. Gidiş dönüş süreleriniz uzun ve pasaportunuz süresi azalıyorsa çıkış kapısında sorun yaşayabilmektesiniz. Pasaportunuzu, yurt dışı uçak biletinizi, yurt dışı çıkış harcı dekontunuzu aldıktan sonra havaalanı dış hatlar terminalinde bilet check-in sırasına girmelisiniz. Bavulunuzu verdikten sonra ise uçuş saatini beklemek için freeshop’ta vakit geçirebilirsiniz. Buradaysa pek çok ünlü markanın ürünlerini daha düşük vergi olduğu için oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Çıkış Harcını Önceden Bankadan Ödeyebilirsiniz

Yurt dışına çıkış yapacak yolcuların 15 TL olan yurt dışı çıkış harcını mutlaka yatırmaları gerekmektedir. Dilerseniz bu harcı havalimanına gelmeden bankalar aracılığı ile de ödeyebilirsiniz. Bu işlem esnasında pasaportunuzu da yanınızda götürmeyi unutmayınız. Dilerseniz harcınızı havalimanında bulunan harç ödeme merkezlerine de yatırabilirsiniz. Ancak buraların özellikle tatil zamanlarında çok yoğun olduğunu sakın unutmayın. Eğer bankada ödeme yaptıysanız çıkış harcının dekontunu yanınıza almayı unutmayınız.

El Çantanızda Sıvı Bulundurmayın

Yurt dışına çıkarken özellkle el bagajlarınızın çok sıkı kontrollerden geçeceğini kesinlikle unutmamalısınız. Deodorant ve vb. gibi sıvı eşyalarınızı mutlaka bavulunuza koyun. Havayolu firmalarında değişiklik göstermesine karşın bavulunuzun en fazla 20 kg. Olabileceğini unutmayın.

Döviz Almayı Unutmayın

Gideceğiniz ülkenin para birimini mutlaka seyatiniz öncesinde edinin. Her ne kadar yurt dışında kredi kartı kullanabilseniz bile gideceğiniz ülkenin para birimini edinmeniz herhangi bir sorun yaşamamanız için çok önemlidir.

Aktarmalı Uçuşlarda Transit Vize Durumuna Dikkat Edin

Aktarmalı uçuşlarda transit vize durumu oldukça önemlidir. Çoğu ülkelerde havalimanından çıkış yapmadığınız sürece transit vize istenmemektedir. Ancak yine de istisnai durumlar mevcuttur. Aktarmalı uçuş yapmadan önce mutlaka aktarma yapacağanız ülkenin transit vize uygulamaları hakkında bilgi edinin.

Seyahat Sigortası

Yurt dışı seyahatlerinizde bavul kaypı, sağlık sorunu gibi bir takım problemlerde para kaybı yaşamamak için seyahat sigortası yapmanızı kesinlikle önermekteyiz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder