En Ucuz Yunanistan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yunanistan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Atina

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Yunanistan Hakkında Genel Bilgiler

Helen Uygarlığının devamı olarak lanse edilen ve felsefenin başkenti olarak bilinen Yunanistan, sahip olduğu görüntü ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kültür turizminin en önemli sembollerinden bir tanesi olan Yunanistan, tarihi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Resmi dil Yunanca, para birimi Euro, Başkenti ise Atina’dır. Ekonomik anlamda zor bir dönemden geçen ülke, bu sorunu ortadan kaldırabilmek adına üretime çok daha fazla önem veriyor. Farklı bir ekonomi modelini benimsemiş olan Yunanistan, bu dar boğazdan kurtulmak için bir çıkış yolu aramaktadır. Turizm, ülke ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunuyor ve ülke içerisinde yer alan önemli adalar, her yıl binlerce insanın uğrak alanları haline gelmiş durumda.

Mutfak kültürü bakımından zengin bir kimliğe sahip olan Yunanistan, Akdeniz mutfağının en önemli lezzetlerini de misafirleri ile buluşturmaya devam ediyor. Ülkeye Türkiye’den giden turistler, bu bağlamda çok fazla sıkıntı yaşamıyor çünkü Yunanistan mutfağında Türk mutfağının örnekleri de yer alıyor.

Gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çeken ülke, özellikle merkez olarak nitelendirilen şehirlerde bulunan gece kulüpleri ile önemli etkinliklere de imza atıyor. Festivaller ve organizasyonlar bakımından da oldukça sosyal bir anlayışa sahip olan Yunanistan, özellikle yaz dönemlerinde turistlere yönelik etkinlikler ile birlikte sezonu daha hareketli hale getirmeyi başarıyor. Turizmin, ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlaması, ülkedeki konaklama alternatiflerinin sayısını da arttırıyor. Kalacak yer bulmak oldukça kolay ancak sezon öncesi rezervasyon kesinlikle tavsiye ediliyor çünkü sezon zamanı fiyatlar bir hayli yüksek. Ülke, alt yapı bakımından gelişmiş bir ülke ve şehir içi olduğu gibi şehirler arası ulaşım konusunda da çok sayıda alternatif karşınıza çıkıyor. Kara, deniz ve hava yolu ulaşımı konusunda sıkıntı yaşamayacağınız ülkelerden bir tanesi olan Yunanistan, gezilip görülmesi gereken önemli adreslerden bir tanesidir.

 

Yunanistan seyahati öncesi vatandaşlarımızı nasıl bir vize sürecinin beklediği de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

Yunanistan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Schengen topluluğuna üye olan Yunanistan, aynı zamanda bir Avrupa ülkesidir. Yunanistan’a seyahat etmek için pasaportlarınızda geçerli Schengen vizesi şartı aranmaktadır aksi takdirde seyahat için vize almak durumundasınız. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri ise 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebiliyor. 90 günlük konaklama için Schengen vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyor ve maksimum 90 gün için bu vizeye sahip olmanız da şarttır. Yunanistan Konsoloslukları, vize başvurusu için ziyaret edeceğiniz kurumlar arasında yer alıyor. Dilerseniz konsolosluk ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilir ya da resmi web sitesi aracılığı ile de bilgi toplayabilirsiniz. Vize başvurularınızı resmi kurumun belirlediği acenteler aracılığı ile de gerçekleştirebiliyorsunuz ve bu acentelere de yine resmi web sitesi üzerinden ulaşmak mümkündür. Pasaportlarınızda Vis, yani biyometrik kayıt sistemi ibaresinin de yer alması gerekiyor. Aksi takdirde bunun için de şartları yerine getirmeniz gerekecektir.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder