Hızlı Erişim

Yozgat şehrinde havalimanı bulunmamaktadır. Fakat birçok şehre yakın mesafede olduğu için alternatif olarak otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Kayseri, Sivas ve Amasya havalimanlarını alternatif olarak kullanabilirsiniz.

En Ucuz Yozgat Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yozgat Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yozgat Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Yozgat Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat, İç Anadolu’da yer alan bir şehirdir. Bazı ilçeleri Karadeniz Bölgesi’nde kalmaktadır. Nüfusu 400 binin üzerindedir. Nüfusun ise yaklaşık olarak %75’I şehirlerde yaşamaktadır. Merkez ilçesi de dahil olmak üzere 15 ilçe, 36 belediye, 219 mahalle ve 572 köy bulunmaktadır. İlin merkezinin rakımı ise 1317 metredir. İlin tarih boyunca bilinen adı Bozok’tur. 1927 yılında adı Yozgat olarak değiştirilmiştir. Bulunduğu konum itibariyle Ankara – Sivas ve Samsun – Kayseri – Mersin karayolları şehirden geçmektedir. Bu sayede uluslararası taşımacılık konusunda önemli bir yere sahiptir.

Şehir 5000 yıllık tarihe sahiptir. Çevresinde kurulan ilk siyasi devlet olan Hititler, günümüzde Çorum şehrinde il sınırları içerisinde bulunan Hattuşaş antik şehrini kurmuşlardır. Bu bölge Osmanlı döneminde ise Bozok Sancağı olarak bilinmektedir. Yozgat bu bölgeye yakın olması ve çevresinde bulunan birçok ilin doğal ve tarihi güzelliklerine açılan kapı olması nedeniyle yabancı turistlerin uğrak merkezlerinden biridir.

Doğası, misafirperver insanları ve sahip olduğu güzellikleri ile Yozgat tam bir kültür şehridir. Şehirde testi kebabı, tas kebabı, arabaşı ve madımak gibi Türk Mutfağına damga vurmuş birçok meşhur yemek de bulunmaktadır. Ayrıca parmak çörek olarak bilinen Yozgat’a özel ekmek türü de severek tüketilen yiyeceklerdendir.

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs              

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 442-3 numaralı belediye otobüslerini kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 442-3 numaralı otobüs Beştepeler Mahallesi AŞTİ Ankaray Geçidi Yenimahalle - Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Çankaya - Doğanbey Mahallesi Hipodrum Caddesi Altındağ - Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ - Balıkhisar Mahallesi Esenboğa Havaalimanı Akyurt güzergâhını izleyerek, trafik ve hava koşullarına bağlı olmakla birlikte ortalama 2 saat içerisinde ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayan 442-3 numaralı belediye otobüslerinin ulaşım ücreti AnkaraKart ile tam 2,50 TL, indirimli 1,75 TL'dir.

 

Servis

Ankara Esenboğaz Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek ise BelkoAir servisleridir. Aşti Gelen Yolcu Katı'ndan hareket eden BelkoAir servisleri; AŞTİ - Kızılay (Gama İş Merkezi) - Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü) - AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı) - Ankara Esenboğa Havalimanı güzergâhını izleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. AŞTİ şehir merkezinden hareket eden BelkoAir servisleri trafik ve hava koşullarına da bağlı olarak yaklaşık ortalama olarak  1 saat 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı'na ulaşım sağlayan BelkoAir servislerinin ulaşım ücreti 11 TL'dir.

 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Ankara Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Pursaklar’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 45 - 50 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çankaya’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 135 - 140 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Elmadağ’dan  Ankara Esenboğa Havalimanı’na 130 – 140 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Esenboğa Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na  30 - 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)       

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Ankara’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. En uygun Ankara uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz.

 

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sivas Belediyesi tarafından havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını daha kolay hale getirmek adına otobüsler tahsis edilmektedir. Şehirler arası otobüs terminalinin hemen yanında belediye otobüslerine ait duraklar vardır ve otobüsler de bu duraklardan hareket ediyor. Havalimanına ait sitede şöyle bir uyarı mevcut ‘’Uçuş kalkış saatinden 1 saat 55 dakika önce hareket ediliyor’’

 

Taksi

Büyük Otel Taksi durağının hizmet verdiğini görebiliyoruz ve yaklaşık olarak 16 adet araç ile aktif bir şekilde çalışıyorlar. Taksi fiyatları ve hareket yeri konusunda güncel bir bilgi verilmemiş ancak firma iletişim numaralarını kullanarak detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Servis-Shuttle

‘’Havaş’’ tarafından gerçekleştirilen seyahat hizmetlerinde iniş yapan tüm uçaklar için hizmet verildiği de belirtiliyor. İnişlerden yaklaşık 25 dakika kadar sonra hareket ediliyor ve servisler sizleri şehir merkezine götürüyor. Havaş’ın diğer şehirlerdeki çalışmalarında şehrin önemli noktalarına da ulaşım mümkün ancak resmi sitede bu havalimanı ile ilgili bu tür bir bilgiye rastlanmıyor.

 

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama hizmeti sunan firmalardan bir tanesi Avis olarak karşımıza çıkıyor. Firmaya erken rezervasyon için ulaşmak isterseniz eğer 0346 225 59 44 numaralı telefonu kullanabilir ve bilgi alabilirsiniz. Havalimanında hizmet veren bir diğer firma ise Budget. Firmanın Sivas işletmesine ulaşmak için arayacağınız numara ise 0346 225 45 58 olarak karşınıza çıkıyor. Hizmet alabileceğiniz bir diğer firma ise; Miray. Firmanın Sivas ofisine ulaşmak isterseniz eğer 0346 221 69 67 numaralı telefonu kullanabilir ve bilgi alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder