En Ucuz Yeni Zelanda Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yeni Zelanda Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Wellington

Para Birimi

seyehat zamanı Yeni Zelanda Doları

Yeni Zelanda Şehirleri

Yeni Zelanda Hakkında Genel Bilgiler

 

Etkileyici bir coğrafyaya sahip olan ve doğal alanları ile oksijen deposu olarak anılan Yeni Zelanda, birçoklarınızın okuduğu Yüzüklerin Efendisi efsanesinin de doğduğu yerdir. Yerli halk tarafından ‘’Pasifik’in Cenneti’’ olarak tanımlanan ülke, coğrafi açıdan oldukça güçlü bir görüntüye sahiptir. Resmi dilleri; İngilizce, Maorice ve Yeni Zelanda işaret dili olarak belirlenmiştir. Ülkenin para birimi yeni Zelanda Doları ve Başkenti ise Wellington’dur.

Aktif yanardağları ve kumsalları ile etkileyici bir görüntüye sahip olan ülke, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Beyaz bulutların ülkesi olan Yeni Zelanda, çok sayıda ada ve adacıktan oluşmuş ve yine çok sayıda bölgeye ayrılmıştır. Ülkede inanç özgürlüğü hakimdir. Büyük bir kesim Hristiyanlığı kabul ederken yine azımsanmayacak bir çoğunluk da kendini herhangi bir dine mensup görmüyor. İletişim ve tarımsal üretim ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip ve özellikle İngiliz hakimiyetinin kurulması ile birlikte bu alanda ülke çok daha fazla gelişme kaydetmiştir. 1852 yılında bağımsızlığını ilan eden ülkenin 1947’de İngiliz Milletler Topluluğuna üye olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Altın madenciliği, denizcilik, balina avcılığı ve keten üretimi de yine ülkenin ekonomisinde önemli bir yere sahip olan faktörler arasında yerini almaya devam ediyor. Yerli halkın büyük bir kısmı tarım ve denizcilik ile uğraşıyor. Sıcak ve nazik insanları ile bilinen Yeni Zelanda’da hareketli bir sosyal yaşam söz konusu ve bunu ülkeye adım attığınız andan itibaren fark etmeniz de çok zor olmayacaktır. Teşekkür etmek ya da rica etmek ve bununla birlikte lütfen kelimesini kullanmanız insanlar için büyük önem taşıyor. Ülkeye seyahat etmeden önce vize konusunda nasıl bir sürecin sizleri beklediği de aşağıdaki gibidir.

 

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Turistik, ticari ya da öğrenim amaçlı vize ayrımı yapılmaksızın tek tip vize uygulamasına sahip olan Yeni Zelanda, 90 günlük bir üst limit belirlemiş durumdadır. 90 günlük seyahatleriniz için başvurularınızı yapabiliyorsunuz ve daha uzun süreli seyahatler için ise Yeni Zelanda Göçmenlik Servisine çalışma ya da oturma izni şeklinde vize başvurularının yapılması şarttır.

İstanbul’da hizmet veren fahri konsolosluğun vize konusundaki yetkileri sınırlıdır. Asıl yetki ise Ankara’da bulunan Büyükelçilik’tedir. Elçiliğin yetkilendirdiği seyahat acentaları ve aracı kurumlar vize işlemlerinde etkin rol oynamıyor ve yapabilecekleri tek şey vize başvurularını ilgili kuruma iletmek oluyor.

Vize başvurularında yüz yüze müracaat şarttır ve seyahat edecek kişinin kendisi başvuru yapmalıdır. Vize başvuru formunun eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekiyor ve istenilen bilgilerin tamamının detaylı bir şekilde verilmesi şarttır. Bu bilgilerin eksik olması durumunda ek bilgiler talep edilebiliyor ya da vize başvurusu olumsuz olarak değerlendiriliyor. Vize başvurularının seyahatten en az 1 ay kadar önce yapılmasının hem ilgili kurum hem de seyahat edecek kişi açısından olumlu olacağı belirtiliyor.

Bir sponsor yani Yeni Zelanda vatandaşını ziyaret etme durumunda sponsor formunun ilgili kimse tarafından doldurulması gerekiyor. Eğer ziyaret sebebiniz ülkenin vatandaşı olan bir kişiyi görme amaçlı ise ekstra bir formun doldurulması şartı da öne sürülüyor. Sponsorship Form NZIS 1025 formunun doldurulması ev evraklar arasında teslim edilmesi de yien şartlar arasında yer alıyor. 

 

Yeni Zelanda Haritası

Yakın Ülkeler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder