En Ucuz Yemen Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yemen Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi San'a

Para Birimi

seyehat zamanı Yemen Riyali

Yemen Hakkında Genel Bilgiler

Arap Yarımadasında konumlanmış olan Yemen’in resmi adı Yemen Cumhuriyeti’dir. Ortadoğu’nun en ilgi çekici ülkeleri arasında gösterilen Yemen, Arap Baharı ile birlikte büyük hareketlilik yaşamış ve bir de lider devirmiştir. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı Müslüman ve hatta bu oranın %99’lara ulaştığı söyleniyor. Muhafazakar bir ülke olan Yemen, İslam dinine en bağlı ülkelerden biridir.

Yemen uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamlayarak sizler de bu ilginç ülkeye adım atmak için ilk hamleyi yapabilirsiniz. Yemen uçak bileti aramalarınızı ucakbileti.com adresi aracılığı ile yapabilir ve firmalar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Yemen, çöl sıcaklarının yoğun bir şekilde hakim olduğu ülkelerden bir tanesidir. Yaz aylarında bu ülkeyi ziyaret etmek yerine Kasım ve Şubat döneminde ziyaret etmek çok daha doğru bir tercih olacaktır. Bu dönemde en uygun Yemen uçak bileti fırsatlarından sizler de faydalanabilirsiniz. En uygun Yemen uçak bileti kampanyalarına devam eden çok sayıda hava yolu firması olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık büyük rol oynuyor ve yerli halkın büyük bir kısmı da bu iki meslek kolunu tercih etmiş durumda. Koyun, keçi, deve ve sığır üretiminde önde gelen ülkelerden bir tanesidir ve bu hayvanların ihracatı da yapılıyor. Ekonomide önem arz eden kollardan bir tanesi de petroldür. Güney Yemen bu konuda büyük bir önem sahip ve çıkartılan petrol ülke ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunuyor.

Vakit kaybetmeden en ucuz Yemen uçak bileti aramalarınızı ucakbileti.com adresini ziyaret ederek gerçekleştirebilir ve firmaların seferlerine ulaşabilirsiniz. En ucuz Yemen uçak bileti avantajları ile birlikte sizleri daha ekonomik bir seyahat bekliyor.

Yemen, inandıkları din gereği muhafazakar bir topluma dönüşmüştür. Kadına baskının en fazla olduğu ve en belirgin şekilde hissedildiği ülkeler arasında yer alıyor. Erkekler, belinde kılıca benzeyen bir silah ile dolaşıyor ve kadınlar da kara çarşaf dışında herhangi bir kıyafet giyemiyor. Yerli kostümleri ile sokakları dolduran Yemenliler, görsel olarak sizlerin de ilgisini çekecektir.

Kuzu etinin hakim olduğu bir mutfak sizleri bekliyor. Yemek mutfağı, klasik Arap mutfağına nazaran çok daha güzel ve çok daha etkileyici lezzetleri sizinle buluşturacaktır. Ete önem veren Yemen halkı, yemeklerinin büyük bir kısmında kuzu eti kullanmayı tercih ediyor.

Festival adı altında herhangi bir etkinlik düzenlenmediğini de belirtmek gerekiyor. Muhafazakar yapı, etkinlik kültürünü de olumsuz anlamda etkilemiş durumdadır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı, ülkenin kutladığı bayramlardır.

Yemen ziyareti öncesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize konusunda hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiği de aşağıdaki metinde yer alıyor.

 

Yemen Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Gri, yeşil ve kırmızı pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizeden muaf olduklarını belirtmek gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız ise Yemen devletinin ülkemizde bulunan resmi temsilciliklerine başvurularını yapabiliyorlar. Yemen Konsolosluğu, şahsi başvuruları kabul ediyor ve çalışma günlerinde kapılarını vatandaşlarımıza açıyor.

Yemen vize başvuru formu vatandaşlarımıza Türkçe olarak sunuluyor ve yine formu da Türkçe olarak doldurabiliyorsunuz. Talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazır ederek başvurmanız sizlerin lehine olacaktır.

Vize başvuru sonuçları 10 günlük süre zarfında olumlu ya da olumsuz olarak açıklanacaktır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder