Hızlı Erişim

En Ucuz Yekaterinburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yekaterinburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yekaterinburg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ekaterinburg Hakkında Genel Bilgiler

Rusya’nın dördüncü en büyük şehri olarak listelerde kendine yer bulan Ekaterinburg,  Ural dağları üzerinde konumlanmış olan şehirlerden bir tanesidir. Eğitim kurumları, sanayi çalışmaları ve müzeleri ile ilgi çekici bir hal almayı başarmış ve bunun yanı sıra ekonomik anlamda da ülkeye büyük katkı sağlamayı başarmıştır. Rusya tarihinde önemli bir yere sahip olan şehir, geçmiş döneme ait kültürel izleri de bünyesinde barındırıyor. Gezginler için de önem arz eden şehir, her yıl binlerce turiste de ev sahipliği yapıyor. Tarihi ve zengin kültürel yapısı ile farklı bir dokuya sahip olan Ekaterinburg, Rusya için olduğu gibi dünya coğrafyası için de önem arz etmektedir.

 

Kan Kilisesi, Yükseliş Kilisesi, Qwerty Anıtı ve Güzel Sanatlar Müzesi gibi önemli adreslere de ev sahipliği yapan şehir, sanatın ve kültürün en önemli adresleri arasında da gösteriliyor. Sosyal yaşam, yakın şehirlere göre çok daha gelişmiş ve insanlar çok daha özgür. Sokaklar her aman kalabalık ve özellikle gece yarısı olduğunda bu hareketlilik bir adım daha öne çıkıyor. Gece hayatı bu şehirde çok daha farklı bir şekilde yaşanıyor. Alkolün ucuz olması ve insanların çok daha rahat olması da eğlence dünyasına seviye atlatan detaylardan bazılarıdır. Yaz aylarında turistlerin gelmesi ile birlikte eğlencenin dozajı da artıyor.

 

Şehir, ulaşım ağı bakımından da gelişmişlik gösteriyor ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı da bu gelişmişlik sayesinde daha kolay bir hal alıyor. 

Ekaterinburg Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

06:00 ve 22:00 saatleri arasında hizmet veren şehir otobüsleri, hem çok daha ucuz hem de daha konforlu olduğu için tercih edilebilir alternatifler arasında yer alıyor. 1 numaralı ve 168 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezindeki tren istasyonuna ve şehir merkezine çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. 1 numaralı otobüsün sefer saatleri çok daha esnek ve zaman kaybetmek istemiyorsanız bu otobüssü tercih edebilirsiniz.

 

Troleybüs

Troleybüs hattı da yine havalimanı güzergahını kapsıyor ve otobüsler ile aynı saatlerde sefer düzenliyorlar. Konforlu ve hızlı ulaşım için dilerseniz troleybüs alternatifini de tercih edebilirsiniz. Bilet fiyatı ile ilgili güncel bilgi yer almıyor ve bu konuda havalimanı personelinden yardım alabilirsiniz. Şehir merkezi ile birlikte güzergah dahilinde bulunan önemli noktalara ulaştığını da belirtmek gerekiyor.

 

Tren

25 ve 50 ruble arası değişiklik gösteren bilet fiyatları karşınıza çıkacaktır ve bu fiyatlar sezona bağlı olarak da değişiklik gösteriyor. Havalimanından hareket eden trenleri kullanarak şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Ekspres tren olarak adlandırılan bu araçlar, çok daha hızlı ve konforludur. Yaklaşık yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Tramvay

21, 27 ve 32 numaralı tramvayı kullanarak şehrin en önemli oteline ve merkez istasyona ulaşabilirsiniz. Buradan şehir merkezine gitmek de oldukça kolay. Tramvay seferleri de oldukça esnek ve bilet fiyatlarının uygun olması da ziyaretçileri bu ulaşım aracına daha yakın hale getiriyor. Tek gidiş için tramvay biletine ödemeniz gereken ücret ise 24 Ruble olarak belirlenmiştir.

 

Taksi

160 ruble açılış ücreti ve km başı 25 ruble olarak belirlenen fiyatlar ile birlikte dilerseniz taksileri de kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında sizleri bekleyen taksiler, havalimanı bünyesinde resmi olarak hizmet vermektedir. Günün her saati taksilere ulaşmak mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

İhtiyaçlarınıza ve daha da önemlisi kişi sayısına uygun araç bulmanız oldukça kolay. Yerli ve yabacı araç kiralama firmaları, havalimanındaki ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Araç tercihlerinizi yaparak sizler de süreci tamamlayabilir ve seyahatlerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder