Refakatsiz çocuk uygulamaları

Refakatsiz çocuk uygulamaları

Refakatsiz çocuk uygulamaları

Refakatsiz çocuk yolcu uygulamaları hava yolu firmalarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Türk Hava Yolları ile örneklemek gerekirse, 7-11 yaş arası çocuklar, yanında ebeveynler olmadan uçuş yapabiliyor. Ebeveyn ve kanuni temsilci izni talebinde bulunmayan Türk Hava Yoları, bu konuda herhangi bir şart ya da kural getirmiş durumda değil ancak Pegasus ve Onur Air için bu durum değişiklik gösterebiliyor ve 7-13 yaş arası çocukların uçuş yapabilmesi için ebeveyn izni ya da kanuni temsilci izni şartı koşuyorlar.


Çocuklarınızın refakatçi olmadan uçuş yapabilmesi için yerine getirmeniz gereken şartlardan bir tanesi de rezervasyon işlemlerinin tamamının eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanmış olmasıdır. Havalimanına en az 2 saat kadar öncesinden gitmenizde fayda var çünkü burada hava yolu firması sizlere bir form sunacak ve bu formu da uçuş öncesi hazır etmeniz gerekiyor. Refakatçisiz çocuk formu olarak adlandırılan bu formu doldurup hava yolu firması yetkililerine teslim etmeniz gerekiyor. Hava yolu firması tarafından görevlendirilen bir personel, güvenlik kontrolleri ile birlikte uçağa kadar çocuklarınıza eşlik edecektir. Uçakta ise çocuklarınız kabin amiri tarafından kontrol altında tutuluyor. Refakatçi kabin memuru olarak atanan görevli personel, uçuş boyunca çocuğunuzun tüm ihtiyaçlarına yanıt verecektir. Varış noktasına gelindiğinde çocuğunuz yer personeli ve sonrasında formda belirttiğiniz kişiye teslim edilecektir.


Bilmeniz gereken bir diğer önemli husus ise şöyledir: Eğer eşiniz ile ayrı iseniz velayet sizde bile olsa eski eşinizin bu uçuş için izni olması gerekiyor.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder