Hamile yolcular

Hamile yolcular

Hamile yolcular

Birçok konuda olduğu gibi hamile yolcular için de belirlenmiş olan uçuş prosedürleri, hava yolu firmalarına göre değişiklik gösteriyor bu yüzden uçuş öncesi seyahat edeceğiniz firmadan bilgi almanız çok daha doğru ve çok daha sağlıklı olacaktır.


Var olan bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa eğer hamilelik sürecinin 28. Haftasına kadar hamile kadınlardan herhangi bir şekilde belge ya da rapor talep edilmiyor. 28. Ve 35. Hafta aralığındaki hamile kadınların uçuşlarında ise doktordan alınacak olan ‘’Uçak seyahati yapmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor’’ raporu sunulması gerekiyor. Bu süre hava yolu firmalarına göre değişiklik gösterebiliyor bu yüzden seyahat edeceğiniz firma ile iletişime geçerek bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.


Hava yolu firmalarının ortak kararlarından bir tanesi de 36. Hafta sonrası ile ilgili olarak karşımıza çıkıyor. Doktor raporunuz bulunsa bile hava yolu firmaları bu süreden sonra uçuş için izin vermiyor ve yolcu kabul etmiyor.


Doktor raporu ile ilgili de bilmeniz gereken önemli bir detay var… Raporlarınızı, seyahat tarihinden en az 7 gün önce almanız gerekiyor. Raporlarınızda tek bir bebeğe hamile olduğunuzun da özellikle belirtilmesi gerekiyor.


2 ya da daha fazla çocuğa hamile iseniz yine bunun için de bu durumu detaylı olarak belirten bir doktor raporuna ihtiyacınız olacaktır. Bu tür durumlarda ise 32 hafta ve sonrası yolculuk için uygun görülmüyor ve doktor raporunuz da olsa uçuş için uygun görülmüyorsunuz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder