Engelli yolcular

Engelli yolcular

engelli yolcular

Hasta ve engelli yolcular için uçuşlarda hava yolu firmaları tarafından uygulanan birtakım prosedürler mevcut ve bu prosedürler de aşağıdaki gibidir:
Bakıma muhtaç yolcuların tek başına uçuşu söz konusu değildir ve mutlaka refakatçi ile seyahat etmeleri gerekmektedir.


Görme ya da duyma engeline sahip olan yolcuların tek başlarına seyahat etmeleri mümkündür ve bunun için herhangi bir doktor raporuna ya da izin belgesine ihtiyaçları yoktur ancak her iki rahatsızlığa sahip olan, görme ve duyma engeli olan vatandaşlarımızın mutlaka bir refakatçi ile yolculuk yapmaları gerekiyor.


Engelli vatandaşlarımıza refakat edecek olan özel eğitimli köpekler, kabinde ücretsiz olarak yer alabiliyor. Rehber köpekleriniz için uçuş saatinden en az 48 saat önce bunun bildirimini de yapmanız gerekiyor. Uçağa kafessiz olarak alınacak olan bu hayvanların sağlıklı ve bakımlı olması gerekiyor. Bunun yanı sıra yolculuk boyunca sahiplerinin yanında oturması gerekiyor. Köpeklerin diğer yolcuları rahatsız etmemesi adına bu tür bir detay karşımıza çıkıyor.


Engelli vatandaşlarımız için belirlenmiş olan prosedürler, hava yolu firmalarına göre farklılık gösterebiliyor bu yüzden uçuş yapmadan önce seyahat firmalarından ya da seyahat edeceğiniz firmadan bilgi almanız da çok daha doğru ve çok daha sağlıklı olacaktır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder