Çocuk yolcular için gerekli belgeler

Çocuk yolcular için gerekli belgeler

Çocuk yolcular için gerekli belgeler

Çocuk yolcular için talep edilen belgeler de yine hava yolu firmalarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.


Yurt dışı seyahati için sizlerden talep edilen belgelerden bir tanesi pasaport ya da kimlik belgesidir. Bunun yanı sıra bazı firmalar doğum belgesi de talep edebiliyor. Bu bilginin güncelliğini öğrenmek adına seyahat edeceğiniz firma ile iletişime geçmeniz çok daha doğru olacaktır. Refakatsiz seyahat edecek olan çocuk için talep edilen belgelerden bir tanesi ise yetki belgesi formudur. Bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulup teslim edilmesi şarttır. Yetkili belgesinde yer alan ve çocuğunuzun teslim edilmesini istediğiniz kişiye kabin amiri gerekli bilgileri verecek ve çocuklarınızı teslim edecektir.


Çocuk, anne ya da baba ile seyahat edecekse, seyahat etmeyecek olan ebeveynden de muvafakatname talep ediliyor. Muvafakatnameyi noterden alabiliyorsunuz ve bunun için de bir ücret ödemeniz gerekiyor.


Anne ve babanın ayrı olması durumunda seyahat etmeyecek olan eski eşin ‘’İzin verdiğini’’ beyan eden bir belge sunması gerekiyor. Dış hat uçuşlarında bu detay hiçbir şekilde es geçilmiyor. Çocuk, üçüncü bir şahıs ile uçacaksa bu kişinin ebeveynler tarafından yetkilendirilmesi gerekiyor. Bu yetkilendirmeyi onaylayan bir belgeye de ihtiyaç olacaktır. Tüm bu belgeler tamamlandıktan sonra çocuklarınız sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyor ve hava yolu firması tarafından görevlendirilen personel de uçuş boyunca çocuklarınızın ihtiyaçlarına kusursuz bir şekilde yanıt veriyor.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder