Uçak bileti fiyatları neden farklılık gösterir?

Uçak bileti fiyatları neden farklılık gösterir?

Uçak bileti fiyatları neden farklılık gösterir?

Uçak biletlerindeki farklılıkların en önemli nedenlerinden bir tanesi kesinlikle seyahat esnasında sunulan hizmet kalitesidir. Bazı firmalar uçuş esnasındaki hizmet kalitesini düşürerek bilet fiyatlarını daha ekonomik hale getirirken, bazı firmalar da hizmet kalitesini yükselterek daha yüksek rakamlar ile bilet satışı yapmaya devam ediyor. Bilet türlerine bağlı olarak da fiyat değişiklikleri söz konusudur ve promosyon bileti aynı güzergah için en uygun fiyata satın alabilirken, bu güzergahtaki business class biletini daha yüksek rakamlara satın almanız da gayet normal bir durumdur. Bilet fiyatlarındaki farklılıklar sezona bağlı olarak da değişiklik gösterebiliyor ve özellikle tatil sezonunda bilet fiyatlarının amiyane tabirle tavan yaptığını da belirtmek gerekiyor.


Erken Rezervason ve Özel Günler…


Erken rezervasyon da bilet fiyatı farklılığının en önemli etkenlerinden bir tanesidir. Hava yolu firmaları, yolcu sayısını tamamlayabilmek ve daha fazla yolcuya ulaşabilmek adına erkken rezervasyon fırsatı sunuyor ve seyahat öncesi tarihten çok daha uzun zaman önce satın alacağınız biletler de rakamsal olarak çok daha uygun oluyor. Seyahat saati ve tarihi de bu bağlamda bilet fiyatlarındaki değişikliğe etki eden detaylardan bir tanesidir ve aynı gün (eğer mümkünse) satın alacağınız biletler dudak uçuklatan rakamlara karşılık gelebiliyor.

 


Bayram, özel günler gibi insanlar için önem taşıyan günlerde ve dönemlerde de uçak biletlerinde büyük bir artış oluyor ve bu yüzden bu günlerde yapacağınız seyahatler için erken rezervasyon ayrıcalığından faydalanmanız da daha ekonomik bir yolculuğun kapılarını ardına kadar aralayacaktır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder