Uçak İçerisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uçak İçerisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uçak İçerisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uçak kazaları araştırıldığında bugüne kadar cep telefonu nedeniyle ya da elektronik cihaz nedeniyle bir kazanın var olmadığı görülüyor ancak yine de uyarılar yapılıyor ve dikkatli olmakta fayda var. Uçak kalkarken bununla ilgili bilgilendiriliyorsunuz ve kalkış esnasında cep telefonlarınızın kapatılması isteniyor. Uçak hareket ettikten sonra uçak modu ile kullanıma başlayabilirsiniz ve bu da genellikle fotoğraf çekmek ya da oyun oynamak için kullanılan seçeneklerden bir tanesidir. Tablet ve mp3 çalar gibi ürünler de yine uçak kalktıktan sonra kullanılabiliyor ve herhangi bir şekilde sorun teşkil etmiyor. Yine iniş gerçekleştirilirken telefonlarınızı ve elektronik cihazlarınızı kapatmanız gerekecektir. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

 


Uçak içerisinde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi de emniyet kemeri detayı olacaktır. Hostesler tarafından bu bilgilendirme de yapılıyor ve uçuş boyunca kemerlerinizin takılı olması gerekiyor. Yüksek sesle sohbet etmek ya da konuşmak gibi durumlar diğer yolcuları rahatsız edeceği için uyarı alabilirsiniz ve bu uyarılara yüksek sesle müzik dinlemek de dahildir. Bunun dışında kalkış esnasında belli oranda sarsıntılar olabilir ancak bu sarsıntılar endişe etmenizi gerektiren durumlar değildir Uçak tam olarak havalandığı takdirde bu sarsıntı durumu da ortadan kalkacaktır. İniş esnasında da hafif bir sarsıntı meydana gelebilir ancak uçak pistte ilerlemeye başladığında bu sarsıntılar da ortadan kalkacaktır.

 

 

Bagaj Yerleşimi!

 

Kalkış esnasında ve iniş esnasında sarsıntılar nedeniyle bagajların açılması durumu söz konusu olabiliyor. Bu yüzden bagaj kontrolü ve yerleşimini de sorunsuz bir şekilde yapmanız sizlerin lehine olacaktır. Bagaj yerleşimi için dilerseniz uçak personelinden de yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bagaj kapaklarının iyi kapandığından da emin olmak gerekiyor. Her ne kadar yetkili personel bu kontrolleri sorunsuz bir şekilde yapsa da bir kez da sizin yapmanız lehinize olacaktır. Tüm bu detayları göz önünde bulundurduğunuz takdirde rahat ve keyifli bir uçuş, seyahatlerinizi daha özel hale getirecektir. Önemli bilgilendirmeler de yine uçak personeli tarafından detaylı bir şekilde yapılıyor.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder