Uçağa Binerken ve İnerken Hangi İşlemler Yapılır?

Uçağa Binerken ve İnerken Hangi İşlemler Yapılır?

Uçağa Binerken ve İnerken Hangi İşlemler Yapılır?

İlk kez uçağa binecek yolcularımız için havalimanında ve öncesinde işinize yarayacak birtakım bilgiler sunmak istiyoruz. Eğer biletlerinizi internet üzerinden yani online olarak aldıysanız check-in sonrası biletlerinizi bastırmanız gerekiyor. En önemli detay ise havalimanı adresine hakim olmaktır. Havalimanları büyük ve karmaşık olduğu için zaman kaybedecek durumunuz da olmuyor ve uçağı kaçırmanız durumunda herhangi bir düzenleme ya da iade işlemi de mevcut değildir. Uçuş saatinden 1 ya da 2 saat kadar önce havalimanında olmanız, meydana gelebilecek aksilikleri de absorbe edebilmeniz adına sizlerin lehine olacak ve yine sizlere fayda sağlayacaktır.

 

Uçuş Saatinden En Az 1 Saat Önce Havalimanındaki Yerinizi Alın

 

Check-in işlemlerinizi online olarak yaptıysanız eğer direkt güvenlik çıkış noktasındaki yerinizi alarak beklemeye koyulabilirsiniz ancak yine de 2 saat öncesinden limanda yer almak faydanıza olacaktır. Check-in işlemlerinizi yapmadıysanız eğer kontuarlara ulaşarak bu işlemleri ve yer seçme gibi detayları halletmeniz gerekiyor. Kontuarlarda uzun kuyruklar oluşabilir bu yüzden limanda erken yer almak yine tavsiye edilen olacaktır. Bagaj kontrolünü güvenlik öncesi sizler de yapın çünkü kurallar dışında bir ürün ya da ağırlık ihlali gibi durumlarda havalimanında çok fazla zaman kaybı yaşayacaksınız. Özellikle el bagajınıza sıvı ürün almamaya dikkat edin.

 

Bagaj kontrolü sonrası yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. Servis tarafından alınacaksanız eğer terminal önünde gerekli yönlendirmeler yapılacaktır ve dilerseniz risk almamak adına havalimanı personelinden de biletleriniz aracılığı ile yardım alabilir ve doğru noktada beklemeye koyulabilirsiniz. Uçuş esnasında nasıl etkileneceğinizi kestiremediğiniz için sakinleştirici ya da mide ağrıları için hafif bir ağrı kesici temin edebilirsiniz. Bu tür ilaçların bagajlarınızda olması herhangi bir şekilde yasak değildir. Seyahatlerinizi tamamladıktan sonra yetkili personel çıkıl noktası için gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Havalimanına ait bir shuttle yani servis hizmeti varsa yine tabelaları takip ederek bu araçlara ulaşabilir ve kara yolu ile seyahat edeceğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Keyifli bir yolculuk olması bakımından yanınıza kitap ya da dergi gibi ürünleri alabilir veya uçakta sunulan ücretsiz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Birçok hava yolu firması bu tür hizmetler sunmaktadır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder