Online bilet satın aldım ödeme gerçekleştiğini nasıl öğrenebilirim?

Online bilet satın aldım ödeme gerçekleştiğini nasıl öğrenebilirim?

Online bilet satın aldım ödeme gerçekleştiğini nasıl öğrenebilirim?

Online bilet ekranları üzerinden sizler de rezervasyon ve satın alma işlemlerinizi yapabiliyorsunuz ancak zaman zaman sistemsel problemler yaşanabiliyor ve kişiler ödemenin gerekleşip gerçekleşmediği konusunda tam anlamıyla emin olamıyor. Bunu teyit edebilmek için yapabileceğiniz birtakım şeyler var ve dilerseniz bu önemli noktalara da birlikte değinelim…


 Sms ve Mail Bildirimi: Ödeme yapıldıktan sonra biz, sistem tarafından sizlere sms ya da mail gönderiyoruz ve bu mailde hem bilet detaylarını hem de ödeme detaylarını daha sağlıklı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz.


 Çağrı Merkezi-Destek Ekibi: Ödeme ile ilgili ya da bilet detayları ile ilgili herhangi bir bildirim almadıysanız ve ödeme ekranı saniyeler içerisinde kapandıysa iletişim formundan bize yazabilir ve konu ile ilgili sistem üzerinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.


 Hesaplarınızı Kontrol Edebilirsiniz: İnternet bankacılığı üzerinden hesaplarınızı kontrol edebilir ve ödemenin alınıp alınmadığını da kontrol edebilirsiniz. Ödeme yapılmasına rağmen az önce de belirttiğimiz gibi sistem hata verebiliyor ve bilet alımını onaylanmamış olarak gösterebiliyor. Bu durumda canlı destek hattı ile iletişime geçmeniz gerekiyor ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra süreç sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.


Ödeme ekranında ‘’Ödeme gerçekleşti’’ ve buna benzer bir ibare karşınıza çıkacaktır ancak az önce de belirttiğimiz gibi sistemsel hatalar çok nadir de olsa meydana gelebiliyor ve bu yüzden ödeme ekranı ya da sms şeklinde bir bildirim almayabiliyorsunuz. Eğer banka hesaplarınızdan para çekiminin yapıldığını görebiliyorsanız bunu çağrı merkezi çalışanlarına ve firmaya ileterek sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Banka hesaplarınızdan çekim yapıldığı takdirde süreci sonuçlandıracak olan taraf firma oluyor ve en kısa sürede bilet satın alma işlemleriniz düzenleniyor ve tamamlanıyor. Bu tür durumlarda firma iletişim numaralarını kullanmak ve sorunu iletmek en doğru tercih olacaktır ya da bu işlemi firmaya mail atarak da gerçekleştirebilirsiniz.


İşleminizi doğrudan 0212 496 16 72 numaralı hattımızdan çözebilir veya 0850 333 70 70 den direkt destek alabilirsiniz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder