Biniş Kartı Nedir? Nasıl Alırım? Gerekli mi?

Biniş Kartı Nedir? Nasıl Alırım? Gerekli mi?

Biniş Kartı Nedir? Nasıl Alırım? Gerekli mi?

Yeni dünya teknolojisinin insanlığa sunduğu ayrıcalıklardan bir tanesi olan biniş kartı, mobil uygulamalar ya da web sitesi aracılığı ile yapılacak olan check-in işlemleri sonrası kullanıcıya sunulan bilet modeli olarak tanımlanabiliyor. Sunduğu çok sayıda kolaylık var ve kullanmanız gereken bir kart olduğunu da belirtmek gerekiyor. Günümüzde birçok havayolu firması check-in işlemlerini daha sorunsuz ve daha hızlı hale getirebilmek ve yolcularına zaman kaybı yaşatmamak adına online dünya ya da mobil dünya üzerinden yapmayı tercih ediyor ve kullanıcıların bu gelişmelerden memnun olduğunu da belirtmekte fayda var.

 

Check-i işlemlerinizi tamamladıktan sonra cep telefonu ile birlikte e-mail gibi bilgilerinizi gireceğiniz bir form karşınıza çıkacaktır ve bu formu doldurduktan sonra bilgiler kısmında verilmiş olan mail ya da cep telefonuna biniş kartı barkodu sunulur. Biniş kartınızın çıktısını alabilir ya da cep telefonlarınızda veya mail adreslerinizde barındırabilirsiniz. Havalimanına vardığınızda bu kartları güvenlik görevlilerine göstermeniz de yeterli olacaktır. Biniş kartlarınızı açabilmeniz için internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır ve bunun dışında farklı bir detay karşınıza çıkmıyor.

 

Firmalar Bu Sisteme Geçiş Yapmış Durumda


Ülkemizde ve tüm dünyada hizmet veren hava yolu firmalarının biniş kartı uygulamasına geçiş yaptığını da belirtmek gerekiyor. Bu uygulama ile birlikte havalimanında zaman kaybı yaşamıyorsunuz ve sizinle birlikte firma görevlileri de zaman kaybı yaşamamış oluyor. Bilet satın alacağınız firmaların web sitelerinde bu detay step step anlatılıyor ve zaten gerekli yönlendirmeler de en doğru şekilde yapılmaktadır.

 

Zamanı lehinize çevirecek olan bu uygulama ile birlikte havalimanında beklemenize de gerek kalmıyor. Check-in işlemleri sonrası elinize ulaşacak olan biniş kartlarınızın çıktısını almanız da tavsiye ediliyor. Firmalar, bu konuda gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacaktır ve dilerseniz firma iletişim numaralarını kullanarak merak ettiğiniz soruları da yetkili isimlere iletebilirsiniz. Bu sistem, son dönemde çok daha ilgi çekici ve çok daha kullanışlı bir hal aldı. Firmalar artık mobil biniş kartı uygulamasına geçiş yapmış durumda ve binlerce yolcu da bu hizmetten memnun olduğunu belirtiyor.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder