Aldığım Uçak Biletinde Değişiklik Yapabilir miyim?

Aldığım Uçak Biletinde Değişiklik Yapabilir miyim?

Aldığım Uçak Biletinde Değişiklik Yapabilir miyim?

Aldığım Uçak Biletinde Değişiklik Yapabilir miyim?

Online olarak satın alacağınız ya da rezerve edeceğiniz biletlerin yanı sıra satış ofisleri aracılığı ile yapacağınız bilet alma işlemleri sonrası değişiklik durumu havayolu firmalarının sahip olduğu genel kurallar ölçütünde değişiklik gösterebiliyor. İptal ve iade işlemlerinin yanı sıra değişiklik işlemleri için de uçuş saatinden en az 2 saat kadar önce başvurularınızı iletmeniz gerekiyor. Genel kurallar çerçevesinde bu mümkünse süreç hızlı bir şekilde başlatılıyor ve değişiklik talebiniz sonuçlanıyor. Ekonomik, promosyon ve business class olmak üzere an itibarıyla hizmet verilen üç farklı bilet türü mevcut ve her bilet türü için de değişim koşulları farklılık göstermektedir.

 

Ekonomi ve Business Class biletlerinizin değişim ve düzenlenme işlemleri için çağrı merkezi ekiplerimizi arayarak taleplerinizi iletebilir ve konu ile ilgili yardım alabilirsiniz. Bu biletlerdeki düzenleme ve değişiklik işlemleri gün içerisinde yapılıyor ve iade durumunda 5 iş günü içerisinde ilgili banka hesabına tutar aktarılıyor. Promosyon biletlerde ise bu tür bir durum söz konusu değildir ve değişiklik ya da iade hakkınız bulunmamaktadır. Promosyon biletler satın alındıktan sonra üzerinden herhangi bir işlem yapılamıyor ve hak talebinde bulunamıyorsunuz.

 

Promosyon biletler, daha uygun ve kampanya dahilindeki biletler oldukları için ödemeleri genellikle aylar öncesinden yapılır ve işleme alınır. Sınırlı sayıda koltuk için sunulan bu biletlerde bu yüzden değişiklik hakkı mevcut değildir ya da iade durumu söz konusu olmaz. Sitemizde yer alan iptal/iade kategorisini ziyaret ederek firmaların genel kurallarını detaylı bir şekilde inceleyebilir ve bilet satın aldığınız firma hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı firmalar, iade durumunda kesinti yapabiliyor ya da cezai işlem uygulanabiliyor. Bu durum bilet satın alacağınız firmaların genel sözleşmesinde de mevcut ve satın alma işlemini gerçekleştirirken de bunu kabul etmiş oluyorsunuz. Yine sözleşmede belirtilen süre zarfında işlem yaparsanız cezai bir durum söz konusu olmayacaktır ancak 12 saatten az bir süre kala işlem yapmak istediğinizde bazı hava yolu firmalarının yaptırımı ile de karşı karşıya gelebilirsiniz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder