Aldığım Bilet ile Bir Başkası Benim Yerime Seyahat Edebilir mi?

Aldığım Bilet ile Bir Başkası Benim Yerime Seyahat Edebilir mi?

Aldığım Bilet ile Bir Başkası Benim Yerime Seyahat Edebilir mi?

Seyahat için bilet işlemlerinizi gerçekleştirdiniz ve satın alma sürecini tamamladınız ancak kısa bir süre sonra seyahat engeliniz ya da karşınıza farklı bir sorun çıktı ve biletinizin yanmaması için bir başka yolcuya ya da yakın bir arkadaşınıza devretmek istiyorsunuz… Bunun tam olarak mümkün olduğunu söylemek doğru olmayacaktır çünkü bazı firmalar buna onay verirken bazı firmalar farklı bir isimle yolculuğun mümkün olmayacağını söylüyor. Genellikle düşük bütçeli firmalarda isim değişikliği ya da bilet devretme durumunun olduğunu söyleyebiliriz ancak bunun için firmalar ekstra bir ücret talebinde bulunuyor ve bu ücreti karşıladığınız takdirde sizin biletinizle farklı bir isim seyahat edebiliyor ya da bilgi değişikliğine gidilerek bilet devir işlemi sağlanıyor.

 

Kurumsallığa önem veren ve daha disiplinli bir çalışma sistemine sahip olan popüler ve büyük firmalarda ise bilet sahibi dışında farklı bir kişinin aynı biletle seyahat etmesi söz konusu olmuyor. Bunun için ücret ödemek isteseniz bile bunun mümkün olmayacağını bilmenizde fayda var. Bilet satın alacağınız firmalar ile iletişime geçerek öncesinde bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Meydana gelecek herhangi aksi bir durumda bu tür bir değişiklik yapabileceğinizi ya da farklı isimli bir yolcunun aynı bileti kullanıp kullanmayacağını da yine firma yetkili isimleri aracılığı ile öğrenmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder