Yurtdışına çıkarken yanımızda olması gereken belgeler nelerdir?

Yurtdışına çıkarken yanımızda olması gereken belgeler nelerdir?

Yurtdışına çıkarken yanımızda olması gereken belgeler nelerdir?

Yurt dışına çıkmadan önce yanınıza almanız gereken belgeler, Ohal süreci ile birlikte değişiklik gösterebiliyor ve yanınızda bu belgeler olmadan yurt dışına çıkmanız da mümkün olmuyor. Dilerseniz bu belgelere tüm detayları ile birlikte göz atalım…


Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız, çalıştıkları işi belgeleyecek olan bir doküman, kart ya da yazılı belge ile yurt dışına çıkabiliyor. Bunun yanı sıra çalıştığınız şirket ya da firma tarafınca onaylanmış olan yurt dışı çıkış izin belgesi de yanınızda olmalıdır. Sigorta kaydınızın olması da yine aranan detaylardan bir tanesidir. Emekli vatandaşlarımız ise emekli olduklarını belirten bir doküman ile yurt dışına seyahat edebiliyor. Kamu çalışanı iseniz kurumun müdüründen ıslak imzalı ‘’Yurt dışına çıkmasında herhangi bir engel yoktur’’ şeklinde bir yazı almanız ve bu yazıyı da yanınızda bulundurmanız gerekiyor.


Eğer iş veren iseniz iş yeri belgenizin de seyahat öncesi yanınızda yer alması gerekiyor. Öğrenci iseniz, var olan öğrenci belgenizi de yurt dışı seyahati öncesi ibraz etmeniz gerekiyor. Yeşil pasaport sahibi vatandaşlarımız ise kurum çalışanı oldukları takdirde kurum yetkilisinden ıslak imzalı bir belge almak durumundadır. Asker emeklisi vatandaşlarımızın ise vize ihlal bölümünden pasaport ve uçak bileti kontrolünü sağlamaları gerekiyor. Yeşil pasaport sahiplerinin en az 5 saat önce hava limanında olmaları şartı da Ohal itibarıyla belirlenmiş olan şartlardan bir tanesidir. Ek olarak güvenlik kontrolünde gbt incelemesi detaylı bir şekilde yapılıyor ve Ankara’dan onay alındıktan sonra çıkış izni veriliyor.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder