Vize konusunda çocuklar için gerekli belgeler nelerdir?

Vize konusunda çocuklar için gerekli belgeler nelerdir?

Vize konusunda çocuklar için gerekli belgeler nelerdir?

Yetişkinler için vize başvurusunun yanı sıra çocuklar için de vize başvurusunda bulunmak gerekiyor ve bunun için belli başlı detaylar karşımıza çıkıyor. Dilerseniz bu detaylara hep birlikte göz atalım… İlk olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olan vize başvuru formu ancak bu aşamada vize başvuru formunun anne ve baba tarafından imzalanmış olması koşulu karşınıza çıkıyor. 2 adet olmak kaydı ile son 3 ay içerisinde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf da başvuruda ihtiyacınız olan belgelerden bir tanesidir. Yine çocuklarınızın nüfus cüzdanı fotokopisi de A4 sayfasına olacak şekilde önü ve arkalı olarak belgeler arasında yer almalıdır.

 


Tam vukuatlı nüfus kağıdı örneği de bu belgelerden bir tanesidir. Reşit olmayan ve bu bağlamda 18 yaşını doldurmamış olan çocukların masrafları ebeveynler tarafından karşılanacaktır ve bu yüzden anne ve babanın iş durumlarını detaylı bir şekilde belgeleyen maaş bordrosuna ihtiyaç olacaktır. Seyahat boyunca çocuklarınızın masrafını karşılayacağınızı dile getirdiğiniz bir de dilekçe yazmanız gerekiyor. Bazı ülkeler, çocuklar için (0-12) konsolosluk harcı talebinde bulunmuyor ancak bu bilgiyi konsolosluk aracılığı ile detaylı bir şekilde öğrenmek çok daha doğru olacaktır.

 


Parmak izi uygulaması da yine 0-12 yaş arası çocuklar için uygulanmıyor. Vize başvurusunda çocuklarınız ile birlikte sizlerin de yer alması şartı aranıyor. İstenilen belgelerden bir tanesi de muvafakatnamedir… Bu belge için notere ödeyeceğiniz ücret ise 100 liraya karşılık geliyor ve belgede anne ve babanın imzasının olması şarttır.

 


Bu belgeler ve süreç her ülke için aynı değildir, bu yüzden seyahat öncesi konsolosluklardan ya da konsoloslukların resmi web sitelerinden daha detaylı bilgi almanız da sizlerin lehine olacaktır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder