Türkiye vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları nelerdir?

Türkiye vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları nelerdir?

Türkiye vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları nelerdir?

Vize işlemlerinde tabi olunan uygulamaların yanı sıra ekstra hassasiyet göstermeniz gereken detaylar da mevcuttur. Bu detaylardan öncelikli olanı ise başvurularınızı olabildiğince erken yapmanız olacaktır. Eğitim ve çalışma amaçlı seyahatler için alacağınız vizelerde süre değişiklikleri ya da farklılıkları oluşabilir ancak genel hatları ile 2 ila 3 ay öncesinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurularda pasaportların geçerlilik süresi de dikkate alınıyor ve bu sürenin başvurulan tarihten itibaren en az 1 yıl olmasına dikkat etmenizde fayda var. Yıpranmış pasaportlar ile yapacağınız vize başvurularında sorun yaşamanız ise bir hayli yüksek bir ihtimali de beraberinde getiriyor. Vizeyi almış olsanız bile sınırda sorun yaşayabilirsiniz bu yüzden yıpranmış pasaportlar konusunda daha hassas davranmanızda fayda var.

 


Vize başvurularının reddedilmesi durumunda bazı ülkeler herhangi bir şekilde açıklama yapmazken bazı ülkeler ise bu konuda sözlü ya da yazılı olarak açıklama yapma gereği duymaktadır. Pasaport kullanım süreniz de önem taşıyor ve kullanım süresine bağlı olarak başvurularda sorun yaşamamak adına seyahat edeceğiniz ülkenin temsilciliklerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Schengen vizesi ile ilgili de birtakım uygulamalar ve koşullar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi vize ilk kez kullanıldığında ilgili ülkeye giriş yapma zorunluluğu da karşınıza çıkıyor. Basit bir örnek verecek olursak eğer, vizelerinizi İtalyan temsilciliklerinden temin ettiğiniz takdirde seyahatlerinizi öncelikli olarak bu ülkeye yapmanız gerekiyor ve akabinde anlaşmalı olan ülkelere sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder