Self Check-in nedir? Nasıl Yapılır?

Self Check-in nedir? Nasıl Yapılır?

Self Check-in nedir? Nasıl Yapılır?

Seyahat edecek olan yolcuların check-in işlemlerini daha kolay ve daha kısa sürede yapabilmelerine olanak sağlayan self check-in uygulaması, son dönemde çok daha popüler hale geldi ve kullanışlı olması da birçok insanı bu uygulamayı kullanmaya iten detaylardan bir tanesidir. Havalimanında yer alan kiosk cihazlarını kullanarak sizler de self check-in işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu işlem için ilk etapta elektronik bilet sahibi olmanız gerekiyor ve eğer bu bilete sahip değilseniz self check-in yapmanız da mümkün olmayacaktır. Bu arada her hava limanının self check-in için uygun olduğunu ya da bu tür bir hizmet sunduğunu belirtmek de yanlış olacaktır. Bu bilgiyi daha sağlıklı bir şekilde hava limanı web siteleri üzerinden alabilirsiniz.

 


Dokunmatik ekran özelliği ile kullanışlı bir yapıya sahip olan kiosk cihazları büyük kolaylık sunuyor ve yolcuların olduğu gibi firmaların zaman kaybı yaşamasına da engel oluyor. Banka kartı, elektronik bilet numaranızı ya da rezervasyon numaranızı kullanarak işlemlere başlayabiliyorsunuz. Karşınıza çıkan ekranda koltuk seçimi yapabiliyorsunuz ve firmanın sunduğu ekstra seçenekler mevcutsa yine bu ekran üzerinden de seçeneklerin denetimini sağlamak mümkün hale geliyor. Koltuk seçimi işlemi sonrası biniş kartınızı bastırabilir ve check-in işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

 

 

Kiosk cihazının olduğu her havalimanında bu işlemi yapabiliyorsunuz ve seyahat için ziyaret edeceğiniz hava limanının web sitesini kullanarak cihazlar hakkında da daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder