Online check-in nedir? Nasıl yapılır?

Online check-in nedir? Nasıl yapılır?

Online check-in nedir? Nasıl yapılır?

Online check-in, son dönemde yolcuların büyük bir kısmının tercih ettiği işlemlerden bir tanesidir. Bu işlem sayesinde kontuar sırasında beklemek zorunda kalmıyor ve daha da önemlisi vakit kaybetmiyorsunuz. Hava yolu firmalarının neredeyse tamamı uçuşlarda bu ayrıcalığı sizinle buluşturuyor ve ekstra olarak koltuk seçimlerinizi de online olarak yapmanıza fırsat veriyorlar. Biletlerinizi satın aldıktan sonra başlayacak olan sürece dahil olmak adına uçuş saatinden 1 ya da 2 gün önce firma web sitesinde yer almanız gerekiyor ya da dilerseniz sitemiz üzerinden verilen yönlendirme linklerini kullanarak işlemleriniz için adımlarınızı atabilirsiniz. Online check-in butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formda Pnr kodunuz ile birlikte ad soyad girişini yapıyorsunuz ve eğer firma online koltuk seçimi hizmeti sunuyorsa koltuğunuzu da belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz.

 


Hava yolu firmalarının bazıları yemek ve bagaj seçimlerini de online olarak yapmanıza fırsat veriyor ancak bu konuda bilgi almak adına seyahat edeceğiniz hava yolu şirketini aramanız ve sorularınızı iletmeniz çok daha doğru olacaktır. Online check-in işleminden sonra telefonlarınıza ve mail adreslerinize bilet bilgisi ulaştıracaktır ve işlemin tamamlandığına dair bir teyit mesajı alacaksınız. Biniş kartı olarak kullanabileceğiniz barkodu güvenlik geçişlerinde de sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz ve yine sıra beklemenize gerek kalmıyor.

 


Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız eğer sizler de check-in işlemlerini online olarak yapabilir ve saniyeler içerisinde süreci tamamlayabilirsiniz. Hava yolu firmalarının resmi web siteleri üzerinden bu işlemlerin bütününü yapabileceğiniz gibi dilerseniz Uçak Bileti adresi üzerinden de yönlendirme linkleri ile birlikte ilgili sayfaya daha kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

 

Online Check-in İşlemleri İçin Tıklayın 

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder