Online Check-in

Online Check-in

Online Check-in

Online Check-in, yolcuların biletlenmiş rezervasyonlarıyla uçuşlarını yapmak üzere, havalimanına gelmeden önce aktif internet bağlantısıyla herhangi bir yerden check-in işlemlerini yapabilmelerini sağlayan bir hizmettir.

Günümüzde birçok firma artık bu kolaylığı misafirlerine sağlamaktadır. Mobil ya da bilgisayar ortamından kolaylıkla işleminizi yapabilmenizi sağlayan bu yöntemin en büyük avantajı ise hızlı, rahat ve sorunsuz olmasıdır. Kontuar check-in işlemi sırasında bazen uzun süre beklemeniz gerekebilir. Bu yöntemi kullanmanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Online chek-in işlemleri genellikle uçağın kalkış saatinden 24 ya da 48 saat önce başlar. Bu süre değişiklik gösterdiği için uçuş yapacağınız firmanın çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz. Online check-in işlemi kalkışa yaklaşık 90 dakika kala sona erer. Olası bir problemle karşılaşmamak için bilet satın alma işleminden sonra bilgi almak ve teyit etmek için kesinlikle firmanızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Online check-in işlemini nasıl yapabilirim?

Havayolu firmaları arasında bazen yöntem farkı olsa da temel olarak aynıdır. Bilet aldığınız firmadan size gelen PNR, Ad, Soyad ve uçuş bilgilerinizin olduğu mailde online check-in işlemi için bölüm bulunmaktadır. Uçuşunuza 24 saat kala size verilen linke tıklayarak adımları takip etmeniz gerekmektedir. Uçuş bilgilerinin olduğu mail üzerinden bilgilendirme gelmediyse, firmanın web sayfası ya da mobil uygulaması üzerinden de bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Adımları takip ettikten sonra size gönderilen mail ya da mesaj bilgisindeki bağlantıyı açmanız halinde size bir kare kod verilecektir. Bu kare kodun ister çıktısını alarak isterseniz mobil telefonunuzda muhafaza ederek boarding işleminizi tamamlamak üzere direkt olarak uçuşun yapılacağı kapıya gidebilirsiniz.

Bu işlemi kullanabilmek için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Problem yaşamanız halinde işlem yaptığınız havayolu firması ile iletişime geçmelisiniz. Sorunsuz bir uçuş için son olarak kare kodun tarafınıza ulaştığından emin olun. Bu kare kodu boarding işlemi sırasında görevliye göstermeniz uçuşunuz için yeterlidir.

Online check-in bagaj kullanmıyorsanız sizin için en hızlı yöntemdir. Fakat bagaj kullanıyor ve online check-in yaptıysanız, online check-in sırasında size bagaj sorulmaz. Bagaj işleminiz için “Bagaj Teslim” bankolarına başvurmalısınız.

Online Check-in ile ilgili dikkat etmeniz gereken temel noktalar bunlardır. Uçuşunuzdan önce her türlü aklınıza takılan soruyu sormak ya da bilgi almak için kesinlikle uçuş yaptığınız havayolu firmasının çağrı merkezi ile görüşmeniz gerekmektedir. İyi uçuşlar dileriz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder