Mobil biniş kartı nedir? Nerden alırım?

Mobil biniş kartı nedir? Nerden alırım?

Mobil biniş kartı nedir? Nerden alırım?

Hava yolu firmalarının resmi web sitelerinden temin edebileceğiniz mobil biniş kartı, sizlere çok sayıda avantaj ve kolaylık sunmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra cep telefonlarınız aracılığı ile mobil uygulama kullanarak da bu kartlara sahip olmanız mümkündür. Uygulama ya da site üzerinden check-in işlemlerine başlayabiliyorsunuz… Check-in menüsü ile birlikte rezervasyon kodu ve akabinde isim soy isim bilgisi girişi ile uçuşlarınızı da sorgulayabilirsiniz. Check-in ekranı üzerinden işlemleri sırası ile yaptıktan sonra cep telefonu ve mail bilgisi de girildikten sonra onay vermeniz gerekiyor. Girdiğiniz bilgiler sonrası cep telefonunuz ve mail adresinize bir bildirim gelecektir ve mobil biniş kartı olarak adlandırılan bu bildirim, barkod olarak da tanımlanıyor.

 


Eğer bagajınız bulunmuyorsa mobil biniş kartın en önemli avantajını sizler de kullanabilirsiniz ve güvenlik geçişi esnasında güvenlik görevlilerine kartınızı göstermeniz de hareket etmeniz için yeterli olacaktır. Büyük bir avantaj ve zaman kaybını da büyük ölçüde ortadan kaldırdığını belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Mobil biniş kartlarınızı görüntüleyebilmek için internet bağlantınızın olması gerekiyor ve bu sayede dilediğiniz an kartlarınızız görüntüleme fırsatına sahip oluyorsunuz. Teknolojik gelişmeler ve firmaların da bu teknolojiye kısa sürede ayak uydurması ile birlikte uçak ile seyahat etmek isteyen yolcular birçok avantaj ile karşı karşıya geliyor. Mobil biniş kartı sayesinde güvenlik noktasında vakit kaybı yaşamıyor ve zamanı lehinize çevirebiliyorsunuz.

 


Mobil biniş kartı uygulaması an itibarıyla birçok hava yolu firması tarafından sunulan özel ayrıcalıklardan bir tanesidir Konu hakkında daha detaylı bilgi almak adına dilerseniz seyahat vedeceğiniz firma ile iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz soruları da yetkili isimlere iletebilirsiniz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder