Mobil Check-In

Mobil Check-In

Mobil Check-In

Mobil biniş kartınızı, ister mobil web sitesi isterseniz de havayolu firmalarının sizlere sunduğu akıllı telefon uygulamarı üzerinden temin ederek sıra beklemeden ve en hızlı şekilde check in yaparak yolculuk yapabilirsiniz. Mobil biniş kartı aslında bir kare koddur. Ve birçok havayolu firması misafirlerine artık bu kolaylığı ve imkanı sağlamaktadır. Peki bu kare kodu nasıl kullanabilirsiniz ve dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

*Havayolu firmalarının web sayfaları üzerinden ya da mobil uygulamalarından giriş yaparak online check in işlemini başlatın.

*Mobil check in ekranından gerekli bilgilerini doldurarak, kontrol ederek ilerleyin.

*İlgili uçuşunuzu varsa koltuk seçiminizi de yaparak adımları tamamlayın.

*PNR kodunuzu, Ad ve Soyad bilgilerinizi kontrol ettikten sonra cep telefonunuza bilgilendirme mesajı ya da epostası gönderilecektir.

*Gelen bilgilendirme mesajı ya da epostadaki bağlantıya tıklayarak son aadımları da onaylayın.

*Bu adımları onayladığınızda son gelen epostada biniş kartı şeklinde bir kare kod bulunmaktadır.

*Check in işlemlerini bitirdikten sonra boarding işlemine direkt olarak ilerleyip ilgili görevliye kare kodu göstermeniz yeterli olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken nokta aktif bir internet bağlantınızın olmasıdır. Yukarıdaki işlemler firmalara göre farkılık gösterebilir. Sadece temel adımları nitelendirmektedir.

Hızlı ve rahat bir uçuş için bu yöntem size zaman kazandıracak ve kontuar check in sırası bekleyerek zaman kaybetmenizin de önüne geçecektir. İyi uçuşlar dileriz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder