Kiosk check-in nedir? Nasıl Yapılır?

Kiosk check-in nedir? Nasıl Yapılır?

Kiosk check-in nedir? Nasıl Yapılır?

Online check-in işlemleri ile birlikte hava limanlarında bulunan kiosk cihazlarını tercih ederek de check- inlerinizi yapabiliyorsunuz. Birçok havalimanında bu cihazlar karşınıza çıkacaktır ve seyahatten birkaç saat kadar önce hava limanında yer almanız yeterli oluyor. Cihazlar fazlasıyla kullanışlı ve kullanımı da bir hayli kolaydır. Dokunmatik cihazlar sayesinde saniyeler içerisinde işlem yapmak mümkün ve süreç şu şekilde işliyor:


Adım 1:

Yolcu kartınız ya da pasaportlarınızı cihaza yerleştiriyorsunuz. Rezervasyon kodu ya da bilet numarası da ekrana girebileceğiniz bilgilerden bazılarıdır. Girişi yaptıktan sonra karşınıza rezervasyon bilgileri ekrana yansıyacaktır.


Adım 2:

Koltuk seçimi mevcutsa koltuk seçimlerinizi yapıyorsunuz ve ekstra ödeme yapmanız gerekiyorsa kredi kartınızı kullanarak da yine cihaz üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.


Son Adım:

Onay ekranı ile birlikte biniş ekranınızı bastırıyor ve check-in işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.


Kiosklar Büyük Kolaylık Sunuyor!

Online check-in hizmeti ve kiosk check-in hizmeti yolcular tarafından büyük ilgi görüyor ve bu tür ayrıcalıklar sayesinde yolcular daha az vakit kaybı yaşıyor. Kiosk cihazlarının kullanım kolaylığı ve dokunmatik olması da en büyük artılardan bir tanesidir. Birçok hava limanında bu cihazlar yer alıyor ve yolcular da bu cihazları kullanmaya devam ediyor. Zaman kaybı yaşamamak adına seyahatten birkaç saat önce limanda yer almanız daha doğru olacaktır çünkü zaman zaman kuyruklar olabiliyor ve beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Sunulan bu kolaylıklardan sizler de faydalanabilir ve havalimanı web sitelerinden kiosk cihazı sorgulaması da yapabilirsiniz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder