Check-in işlemleri firmalara göre farklılık gösterir mi?

Check-in işlemleri firmalara göre farklılık gösterir mi?

Check-in işlemleri firmalara göre farklılık gösterir mi?

Check-in işlemleri firmalara göre farklılık göstermiyor ancak işlem süreci ve sıralamada birtakım değişiklikler mümkün olabiliyor. Online check-in genellikle firma web siteleri üzerinden seyahat saatine 1 ya da 2 gün kala yapılabiliyor ve sistem aktif hale geldiği takdirde sizler de online olarak bu işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Dilerseniz sitemiz üzerinden vereceğimiz yönlendirme linklerini de kullanarak check-in sayfalarına ulaşabilirsiniz. Az önce de belirtildiği gibi bu süreler ya da süreçte karşınıza çıkacak olan sıralama firmalara bağlı olarak farklılık gösterebilir ancak genel hatları ile benzer işlemler yapacağınızı da bilmenizde fayda var.

 


Check-in işlemlerinizi yalnızca online olarak değil, kiosk cihazları aracılığı ile hava limanlarından da yapabiliyorsunuz. Günümüzde birçok hava limanında kiosk cihazları bulunuyor ve yine sitemizde yer verdiğimiz yazıda kiosk cihazları aracılığı ile check-in işlemlerinin nasıl yapılacağını da belirtmiştik. Check-in işlemlerinde yaşadığınız sorunlarda firma çağrı merkezleri ile iletime geçerek yardım alabilirsiniz ve bu konuda büyük sorunlar karşınıza çıkmayacaktır.

 


Online check-in işlemlerinde koltuk seçimine izin veren firmaların olduğu gibi bunu sunmayan firmaların olduğunu da belirtmek gerekiyor ve yazımızın başında bahsettiğimiz farklılıklardan bir tanesi de budur. Check-in ekranında karşınıza çıkan ekranlar da step step işlem sürecini sizinle buluşturuyor ve herhangi bir hata durumunda hava yolu firması çağrı merkezi desteği alabiliyorsunuz. Biletlerinize bağlı olarak bilgi güncelleme ya da değişiklik işlemleri de yapabiliyorsunuz ancak promosyon biletlerde bu tür bir durum söz konusu değildir.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder