Özel Bagajlar ve Bilinmesi Gerekenler

Özel Bagajlar ve Bilinmesi Gerekenler

Özel Bagajlar ve Bilinmesi Gerekenler

Hava yolu firması, uçuş süresi, seyahat edilecek şehir ve ülkeye bağlı olarak değişiklik gösteren özel bagaj kuralları hakkında hava yolu firmalarından bilgi alabiliyorsunuz ve sitemizden yapacağınız bilet alım işlemleri esnasında da bu konu hakkında detaylı bilgi tarafınıza aktarılıyor. Özel bagaj, sağlık ekipmanları, müzik aletleri ve bebeklere ait özel eşyalar olarak tanımlanabiliyor ve sınıflandırılabiliyor. Bu ürünlerden bir tanesi ve özel bagaj kapsamında değerlendirilen tekerlekli sandalyeler için birçok firma ekstra ücret talep etmiyor ve özel bagaj olarak bu ürünü ücretsiz taşımayı kabul ediyor. Oksijen tüpleri de hastaların yanında taşıyabileceği ve özel bagaj olarak ücretsiz değerlendirilen ürünlerden bir tanesidir. Bu ürünü taşıyacaksanız eğer firmaya en az 1 gün öncesinden haber vermeniz gerekiyor ve kabin ekibinin de aynı şekilde bilgilendirilmesi tavsiye ediliyor.


Solunum cihazları da yine hasta yolcuları düşünerek ücretsiz olarak taşınan ürünlerden bir tanesidir. Kabinde ya da kayıtlı bagajda bu ürünler yer verilebiliyor ve yine bu ürünlerin taşınması için de firmaya 1 ila 2 gün öncesinden haber vermeniz tavsiye ediliyor. Özel bagaj detayları her firmada aynı değil ancak bu tür ürünler birçok firmada ücretsiz olarak taşınıyor diyebiliriz. Müzik aletleri de özel bagaj kapsamında değerlendirilen ürünlerden bir tanesidir ve ağırlığı 75 kg’ı geçmediği takdirde kabinde de taşınabiliyor. Ağırlık standartları ve şartları ile ilgili detaylı bilgi almak adına seyahat edeceğiniz hava yolu firmasına ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Belirlenen ağırlık aşıldığı takdirde enstrümanlarınızı taşıyabilmek adına ekstra bir koltuk daha satın almanız gerekiyor.


Bebek eşyaları ve arabaları da özel bagaj kategorisinde yer alan ürünlerden bir tanesi ancak bu ürünler için de yine her ürün için olduğu gibi bir sınırlandırma karşınıza çıkıyor. büyüklükleri 70x30 sınırlaması olarak belirlenen bebek arabaları, çocuklarınızın da sizinle birlikte olması koşulu ile ücretsiz olarak taşınan özel bagaj ürünlerinden bir tanesidir. 2 yaşından büyük bebekler için taşınacak olan bebek arabalarında ise çocuk için ekstra ücret talep edileceğini de belirtmekte fayda var.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder