Kayıtlı Bagaj ile İlgili Haklar ve Bilinmesi Gerekenler

Kayıtlı Bagaj ile İlgili Haklar ve Bilinmesi Gerekenler

Kayıtlı Bagaj ile İlgili Haklar ve Bilinmesi Gerekenler

Bagaj, seyahat edecek olan yolcuların kişisel eşyaları olarak tanımlanmaktadır ve uçak seyahatlerinde bagaj kavramına ekstra önem verildiğini ve firmaların bu konuda ekstra hassasiyet gösterdiğini de belirtmek gerekiyor. Uçuş güvenliğini sağlamak adına alınan ortak kararlar ile birlikte esnek davranan firmaların olduğunu da söylemek mümkündür. Kayıtlı ve kabin bagajı olmak üzere iki farklı bagaj detayı karşınıza çıkıyor ve her iki bagaj için ortak kurallar olduğu gibi farklı kurallar da söz konusudur. Firmaların belirlediği yasak madde detaylarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor ve her firma kayıtlı bagajda taşınabilecek ve taşınamayacak olan ürünleri de detaylı bir şekilde belirtmiştir.


Bagaj kontrolü esnasında görevli personele yardımcı olmaya özen gösterin ve özellikle kapalı kutuların kontrol işlemi öncesinde açılması da hem sizlerin hem de personelin zamanını çalmamak adına önem taşımaktadır. Kayıtlı bagajlarda kesici, delici, patlayıcı ve mühimmat benzeri ürünlerin taşınması yasaktır ve bu bagajlar tespit edildiği takdirde güvenlik görevlileri de yolcu ile ilgili işlem başlatma hakkına sahiptir. Yolcuların, hava limanlarının ve hava sahasının güvenliğini tehdit edecek ürünlerin listesine sitemizden ve dilerseniz hava yolu firmalarının web sitelerinden kolayca ulaşabilirsiniz.


Bilet satın alma işlemlerini sitemiz üzerinden yaptığınız takdirde kayıtlı bagaj hakkı ile ilgili bilgiler de sizlere sunulacak ve bu bagaj hakkı ile birlikte taşıyabileceğiniz maddeler de detaylı bir şekilde belirtilecektir. Değerli ürünlerinizi ve maddi anlamda yüksek rakamlara sahip olan özel ürünlerinizi kabin bagajında saklamanız ve taşımanız tavsiye edilmektedir. Kabin bagajı hakkı, bilet sınıfları ile birlikte seyahat edilecek şehir ya da ülkeye bağlı olarak da değişiklik gösteriyor bu yüzden bilet bilgisi ile birlikte bagaj haklarınız için de sitemiz ya da hava yolu firmaları aracılığı ile bilgi edinmeniz kesinlikle çok daha sağlıklı olacaktır. Online işlemler esnasında bu bilgiler sizlere sunuluyor ve havalimanında sorun yaşamamanız adına tüm detaylar da yine sizlere online olarak aktarılıyor.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder