Kabinde Taşınabilecek Bagaj Sınırları

Kabinde Taşınabilecek Bagaj Sınırları

Kabinde Taşınabilecek Bagaj Sınırları

Uçuş güvenliğindeki en önemli detaylardan bir tanesi de bagaj hakkı olarak karşımıza çıkıyor. El bagajı ve 8 kg sınırlandırma ile ortak bir kural gibi karşımıza çıkan bagaj hakkı, hava yolu firmalarına ve seyahat edilecek ülkeye göre zaman zaman değişiklik gösterebiliyor. Biletlerinizi sitemiz üzerinden satın almayı tercih ettiğiniz takdirde hava yolu firmasının bu konuda ne gibi şartlara sahip olduğu da bilgilendirme olarak sizlere sunulacaktır. Ek olarak bagaj sınırlandırmaları bilet sınıflarına göre de değişiklik gösteriyor. Ekonomi biletlerinde daha az bagaj hakkına sahip iken business class bilet sınıfında bagaj hakkınız çok daha esnektir ve ekstra bagaj için ödeyeceğiniz ücretler de bazı firmalar da çok daha ekonomiktir.


Havalimanı bagaj kontrolü bölümünde tartım işlemleri gerçekleştiriyor ve 8 kg’lık el bagajının limiti biraz zorlaması da çok dikkate alınmıyor ancak yine de temkinli davranmakta fayda var. Türk Hava Yolları firması üzerinden bir örneklendirme yapacak olursak eğer, ekonomi klas bilet sınıfında yer alıyorsanız kabin için 23x40x55 cm ve 8 kg ağırlığında tek bagaj hakkına sahip olduğunuzu belirtmek isteriz. Bilet sınıfına göre bu durum değişiklik gösterebiliyor demiştik ve şimdiki metin de bu konudaki örneklendirmeyi daha net bir şekilde pekiştirecektir. Eğer Türk Hava Yolları ile seyahat ediyor ve Business Class bilet sınıfında yer alıyorsanız ölçüler aynı olmak üzere bir adet ekstra bagaj hakkına daha sahip oluyorsunuz. 8 kg ağırlığında iki adet bagaj için bu bilet sınıfına ekstra ayrıcalık sunuluyor ancak ekonomi sınıfında bu detay tek bagaj olarak karşınıza çıkıyor.


Firmaların büyük bir kısmı bilet sınıflarında benzer hizmetler sunuyor ancak her zaman söylediğimiz gibi daha net bilgi edinebilmek adına seyahat edeceğiniz firmaların çağrı merkezlerini arayarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Kabin bagajı sınırlandırmalarında boyut sınırlaması ve ağırlık değişmezken, adetlerde değişiklik görülebiliyor ve bu da bilet sınıfına ve firmanın sahip olduğu şartlara bağlı olarak düzenlenmektedir.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder