Havayolu Firmaların Bagaj Limitleri ve Kuralları

Havayolu Firmaların Bagaj Limitleri ve Kuralları

Havayolu Firmaların Bagaj Limitleri ve Kuralları

Hava sahası, uçak ve insan güvenliği için hava yolu firmaları tarafından ortak olarak alınan kararlardan bir tanesi de bagaj hakkı olarak karşımıza çıkıyor. Bagaj haklarında bazı firmalar esnek davranırken genel hava yolu kurallarını ihlal etme gibi bir durumun söz konusu olmadığını da belirtmek gerekiyor. Her uçağın belli bir taşıma kapasitesi var ve bu da uçağın genel durumuna bağlı olarak kurallar çerçevesinde ele alınıyor. Hava yolu firmalarının bagaj limitleri, sitemizden alacağınız biletlerin öncesinde detay olarak sizlere sunuluyor ve yolculuk için hazırlıklarınızı da buna göre yapabiliyorsunuz. Satın alacağınız biletlere göre de bagaj hakkı belirlenmiştir. Ekonomi, promosyon ve business sınıflarının bagaj hakları kesinlikle aynı değildir ve business biletlerin bagaj hakları çok daha fazladır.


Bagaj haklarınızı ek ödeme yaparak arttırabiliyorsunuz ancak bunu da belli bir sınırlandırmaya göre yapabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Kabin bagaj hakkının yanı sıra el bagajı hakkınız da bulunuyor ve bu haklar da yine hava yolu firmalarına göre değişiklik gösteriyor. Online bilet almayı tercih eden yolcuların sitemiz üzerinden gerçekleştireceği işlemlerde bagaj hakkı bilgilendirmesi detaylı bir şekilde yapılıyor. Net bilgilere ulaşmak adına dilerseniz seyahat edeceğiniz hava yolu firması ile iletişime geçebilir ve sorularınızı iletebilirsiniz.


Bu sınırlamanın tüm hava yolu firmalarında mevcut olduğunu da belirtmek gerekiyor ve illegal bir şekilde fazla bagaj ile uçağa binmeye çalıştığınızda sorun yaşayabiliyorsunuz. Promosyon biletlerde bagaj hakkı kimi zaman üst düzey seviyelere taşınabiliyor ancak bu durum da yine firmanın düzenlediği promosyon ve kampanya ile ilgili bir detaydır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder