Fazladan bagajım var. Ücretli midir? Ne kadar Ödemem Gerekir?

Fazladan bagajım var. Ücretli midir? Ne kadar Ödemem Gerekir?

Fazladan bagajım var. Ücretli midir? Ne kadar Ödemem Gerekir?

Hava yolu firmaları, uçak ve insan güvenliğini ön planda tutmak adına genel şartların yanı sıra bagaj hakkı konusunda zaman zaman alternatif sınırlamalar da getirebiliyor. Bilet satın alma işlemleri öncesinde sitemize göz atmanız yeterli olacaktır ve her firmanın bagaj hakkı ile ilgili ortaya koyduğu sınırlamalar da yine web sitemizde mevcuttur. Bagaj bilgisi tüm detayları ile karşınıza çıkıyor ancak ekstra bagaj hakkı talep ettiğiniz takdirde bunun için yine ekstra bir ödeme yapmanız gerekiyor ve böyle bir hakka sahip olup olmadığınız da yine bilgiler arasında sunulmaktadır.


Ortalama olarak Yurtiçi ekonomi sınıfları için : 15-20 kg Ortalama olarak Yurtdışı ekonomi sınıfları için : 20-40 kg arasında değişebiliyor. Kesin bilgi size gönderilen mail de veya bileti alırken arama ekranında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ekstra el bagajı hakkına da sahipsiniz ve bunun için belirlenen sınırlama da 8 kg olarak karşınıza çıkıyor. Eğer uçuşlarınızda bagaj hakkı sunulmamışsa yanınıza alabileceğiniz tek bagaj 8 kg’lık el bagajı olacaktır. Ekstra bagaj hakkı için fiyat belirlemeleri sizler de tahmin edersiniz ki hava yolu firmaları tarafından belirleniyor. Bazı hava yolu firmaları bagaj haklarının satışını online olarak da yapmaktadır ve zaten bu bilgi de yine site üzerinden sizlere sunulacaktır. Bagaj hakkı ücretleri ve sınırlamaları değişiklik gösterebilir bu yüzden genel bir bilgi vermek de kesinlikle doğru olmayacaktır.


Hakkınız olan bagaj dışında ücretli bagajlarda da belli bir sınırlama var ve bunun dışında bagaj taşınması da mümkün değildir. Havalimanında sıkıntı yaşamak istemiyorsanız eğer firmadan bu konuda hakkında detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ediyoruz, aksi takdirde bagajlarınız uçağa alınmayacak ve mağdur edileceksiniz. Bu sorunu yaşayan çok sayıda yolcu var ve bu sorunların yaşanmaması ya da en aza indirgenmesi adına hava yolu firmaları da eskiye nazaran daha temkinli davranıyor. Hava yolu şirketlerinin web sitelerinde bagaj hakkı ile ilgili tüm detaylar ve sahip olduğunuz haklar yer alıyor. Ekstra bagaj satın alma işlemini online olarak yapabileceğiniz gibi taleplerinizi çağrı merkezi aracılığı ile de yine firmalar üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder