Bagajda Taşınması Yasak Olan Eşyalar

Bagajda Taşınması Yasak Olan Eşyalar

Bagajda Taşınması Yasak Olan Eşyalar

Güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı bir uçuşa imza atmak adına hava yolu firmaları tarafından alınan bazı kararlar var. Bu kararlar değişiklik gösterebilir ancak ortak olarak alınan kararlar geneldir ve uçakta taşınmasına izin verilmeyen birtakım ürünler vardır. Bu ürünler bilet alım esnasında da detaylı bir şekilde yolcuya iletilir ve eğer bagaj kontrolü esnasında bu eşyalar tespit edilirse uçağa alınmayacaktır. Bu eşyalara dilerseniz hep birlikte göz atalım ancak yine de sağlıklı bilgi almak adına seyahat edeceğiniz hava yolu firmaları ile iletişime geçmeniz de daha sağlıklı ve doğru olacaktır.


Jilet ve traş bıçağı gibi ürünler yasaklı ürünler listesinde yer alıyor ancak şu şekilde bir detay var: Kabin bagajında bu ürünleri taşıyamıyorsunuz fakat kayıtlı bagajda bu ürünlerin uçağa alınması mümkündür. Örgü şişi veya tığ da yine kabin bagajında taşınması yasak olan ancak kayıtlı bagajda yer alabilecek olan ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Mutfak bıçakları da yine kabin bagajına alınmayan ancak kayıtlı bagajlarda taşınabilecek olan ürünler listesinde kendine yer bulmaya devam ediyor. Bir diğer ürün ise: Neşter. Kabin bagajında yer alması yasak olan neşteri kayıtlı bagajlarda taşıyabiliyorsunuz ve özellikle hekimler için bu detay büyük önem taşımaktadır.


Kabin bagajı ve kayıtlı bagajlarda taşınması yasak olan ürünler ise şu şekildedir:
Kamp gazı ile birlikte sprey türü ürünler zararlı olarak nitelendirildiği için hem kabin bagajında hem de kayıtlı bagajlarda yasaklı ürünler olarak listedeki yerini almaya devam ediyor. Patlayıcı ürünler, mühimmat benzeri ürünler ve bunun yanı sıra havai fişek türü ürünler de yine her iki bagaja da alınmayacak olan ürünlerdir. Hava yolu firmasının ve genel uçuş kurallarının ön gördüğü ve yasaklı olarak belirttiği bu ürünler ile uçağa hiçbir şekilde binemiyorsunuz ve tespit edildiği takdirde havalimanında büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Fünye, sıvı yakıt ve benzeri yanıcı maddeler de yine her iki bagajda taşınmayacak olan ve yolcuyu sıkıntıya sokabilecek olan yasaklı ürünler arasında yer almaktadır.

Kategoriler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder