Kullanım Koşulları

Online İptal İade

Ucakbileti.com (Kısaca ‘SİTE’ olarak anılacaktır.) erişimi ve kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz.

SİTE’ye erişmekle veya kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlere bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlere bağlı olmak istemiyorsanız SİTE’yi kullanmayabilirsiniz.

 

SİTE’nin sahibi Yeşilce Mahallesi Diken Sokak No:4/1 Kağıthane-İstanbul adresinde ikamet eden Larya Turizm ve Seyahat Ticaret Anonim Şirketi ve bağlı şirketlerdir.

Uçak bileti satın alımına ilişkin genel kurallar; Ucakbileti.com aracılığıyla alınan biletlerde ilgili tüm rezervasyon, bilet satış, iptal ve değişiklik işlemleri, IATA’ya .........., TURSAB’a ........... sicil numarası ile kayıtlı ve ruhsatlı Larya Turizm ve Seyahat Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılmaktadır.

Bilet satışıyla ilgili ödemeler yine Larya Turizm ve Seyahat Ticaret Anonim Şirketi tarafından alınmaktadır.

1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu gereği Ucakbileti.com üzerinden yapılan işlemlerde yine Larya Turizm ve Seyahat Ticaret Anonoim Şirketi yetkilidir.

SİTE’den uçak bileti satın aldığınızda; en az on sekiz (18) yaş ve üzeri olduğunuzu ve SİTE’yi söz konusu amaçlarla doğrultusunda kullanıyor olmanızın hiç bir kanunu ihlal etmediğini beyan ve taahhüt etmiş olacaksınız.

Ucakbileti.com bünyesinde sunulan hizmet ve içerikleri her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. Ucakbileti.com bu hakkı hiçbir bildirim ya da önel vermeden kullanabilir. Ucakbileti.com üzerinden işlem yapan kullanıcıların, bu SİTE’de paylaştıkları her türlü, bilgi, içerik, materyal ve datanın eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol etmelidir. SİTE, kullanıcıların doğru olmayan veya eksik bir bilgiden dolayı doğan zararları dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere oluşabilecek hiçbir zarardan sorumlu değildir. SİTE bu içerik, bilgi, materyal ve dataların doğru ya da eksik olduğunu tespit ederse bu içeriklerde değişiklik ve/veya düzeltme talep edebilir. Kullanıcı, tarafına iletilen talepleri ivedilikle yerine getirmek zorundador. Ucakbileti.com tarafından iletilen değişiklik ve/veya düzeltme talepleri uygun görülürse doğrudan Ucakbileti.com tarafından yapılabilir. Ucakbileti.com tarafından iletilen değişiklik ve/veya düzeltme talepleri, kullanıcılar tarafından zamanında yerine getilrilmediği takdirde doğan ve doğacak olan zararların, hukuki ve cezai sorumlulukları tamamen kullanıcılara aittir.

SİTE üzerinden yapılan online bilet satın alma işlemleri sadece Visa ve Master Card Kredi Kartı/Banka Kartı (debit card) kullanılarak yapılabilmektedir.

SİTE üzerinden alım yaptığınız biletlerde, işlem yaptığınız havayolu firmasının iptal, iade ve değişiklik kuralları geçerlidir. Bu kurallar havayolu firmalarına göre değişiklik gösterebilir. İşlemi yanlış veya hatalı yapmanız durumunda, isim, uçuş tarihi, uçuş saati, uçuş sınıfı gibi bilgilerin yanlış girilmesi veya seçilmesi nedeniyle oluşan/oluşabilecek rezervasyon, rezervasyon değişikliği, iptal ve iadelerle ilgili online bilet satın alma işlemlerinden doğan/doğabilecek aksaklıklardan Ucakbileti.com sorumlu değildir. Yapılan rezervasyon bir başkasına devredilemez ya da isim değişikliği yapılamaz.

Ucakbileti.com sunduğu içeriği ve hizmetleri ayrıca ücretlendirme; SİTE üzerinden komisyon, reklam ve sponsorluk gibi kalemler üstünden gelir elde etme hakkını saklı tutmaktadır.

SİTE’de mevcut yer alan veya alacak olan bilgileri, formları, içeriği ve kullanma koşullarını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

SİTE’de mevcut yer alan ve kendisi tarafından sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliğini sürekli kontrol etmektedir.

Ucakbileti.com’un sunduğu hizmetlerden faydalananlar ve SİTE’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi/kurumsal amaçlarla SİTE üzerinden işlem yapabilirler. Kullanıcıların, SİTE dahilinde yaptığı her işlem ve hareketteki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

SİTE dahilinde üçüncü kişilere sağlanan hizmetler ve yayınlanan içeriklerden dolayı Ucakbileti.com’un işbirliği içinde bulunduğu kurumların, Ucakbileti.com çalışanlarının ve yöneticilerinin, Ucakbileti.com yetkili satıcılarının doğrudan sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgi, içerik, görsel ve işiksel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü, bütünü ile bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. Ucakbileti.com, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmet ve içeriklerin güvenliği, doğruluğu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

Ucakbileti.com, SİTE dahilinde verilen hizmet ve içerikleri her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutar. Ucakbileti.com bu hakkını hiçbir bildirim yapmadan kullanabilir.

SİTE aracılığıyla, Ucakbileti.com’un kendi kontrolünde olmadan ve başka üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği web sitelerine ve/veya içeriklere ve/veya dosyalara Ucakbileti.com tarafından link verebilir. Bu linkler sadece referans kolaylığı nedeni ile sağlanmış olup, ilgili web sitesini veya işleten kişiyi destekleyici nitelik taşımamaktadır. Ayrıca web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhanbi türde beyan veya garanti niteliği de taşımamaktadır.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde yürürlüğe girmiş bulunan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 20. Maddesine göre Ucakbileti.com, oluşturduğu sistem çerveçevesinde, uzaktan iletişim araçları kullanmak veya kullandırmak suretiyle satıcı veya sağlayıcı adına mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden bir şirkettir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre ulaşım hizmetlerinin sunulmasında ve gerekli bilgilerin sağlanmasında satıcı ve sağlayıcılar, tüketiciye karşı doğrudan sorumludur. Ucakbileti.com sadece yapılan işlemleri 3 yıl boyunca tutmak ve istenilmesi halinde bu bilgileri ilgili kurum, kuruluş ve tüketicilere sunmakla yükümlüdür.

Kullanıcılar; Ucakbileti.com hizmet ve bilgilerini, Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’nı yeniden satmak, paylaşmak, işlemek, dağıtmak, sergilemek veya başkasına Ucakbileti.com’un hizmetlerine erişim veya kullanım izni verme hakkına sahip değildirler.

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Ucakbileti.com işbu Kullanım Koşulları ve “Gizlilik Politikası”ndan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Doğal afet, istan, grev, savaş, iletişim sorunları, internet ve altyapı arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, Ucakbileti.com’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın SİTE’ye ve sisteme yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir.

İşbu Kullanım Koşulları’ndan dolayı doğan veya doğabilecek olan her türlü ihtilafın halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder