İptal İade ve Değişiklik

Online İptal İade
İptal talebim Var !

Genel Bilgi

Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

 

Web sitemiz tarafından satılan biletlerde üç ayrı sınıf vardır. Promosyon, Ekonomi ve Business Class olmak üzere üç farklı kategoride bilet satın alabilirsiniz. Ekonomi ve Business Class aldığınız biletlerin iptal ve iade gibi işlemlerini çağrı merkezimize ileterek talepte bulunabilirsiniz. Promosyon biletlerde ise bu durum geçerli değildir. Promosyon biletler satın alındıktan sonra iptal, iade ve değişiklik yapılamayan biletlerdir.

 

Promosyon biletler havayolu firmalarının sınırlı sayıda koltuk için çıkardığı biletlerdir. Promosyon biletler genellikle bir ay öncesinden ödemesi yapıldığı için uygun fiyatlıdır ve tercih sebebidir.

 

Özel bir nedenden dolayı iptal/iade işlemi yaptırmak zorunda olabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda online bilet alırken yaptığınız sözleşmeye dayanarak iade kesintisi ya da cezalı işlem yapılabilir. Bu tür durumlarda mağdur olmamak için seyahat edeceğiniz havayolu firması ile iletişime geçmeniz talep oluşturmanız gerekebilir. Eğer iptal ve iade şartlarına uygun şekilde işlem yapıyorsanız sadece servis ücreti kesintisi alınmaktadır. Bunun dışında eğer 12 saatten daha az bir zaman kaldıysa cezalı işlem ücreti de kesilebilir.

 

Aşağıdaki tablodan havayolu firmalarının iptal ve iade ile ilgili şartlarını inceleyebilirsiniz.

 

Türk Hava Yolları İptal ve İade Koşulları

İptal etmek istediğiniz biletiniz için Türk Hava Yolları’nın web sayfası üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyonlarım bölümünden PNR ve Ad Soyad bilgilerinizi girerek iptal sağlayabilirsiniz. İadelerde ise biletleme servis ücretleri dahil değildir. Ayrıca Ekonomi ve Business Class dışında iade yapılmamaktadır.
Detaylı bilgi için http://www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgileri/mevzuat-ve-yasal-bilgiler/kural-ve-kosullar-web-mobil/iptal-iade

 

AnadoluJet İptal ve İade Koşulları

Tarifeli uçuşunuza 12 saatten fazla zaman varsa 60 TL ceza düşerek iptal ve iade yapılabilir. Biletleme servis bedeli iade şartlarını sağlamadığı için bu kapsamda değerlendirilmez. En az 12 saatlik bir süre kaldıysa iptal ya da iade yapılamaz.
Detaylı bilgi için https://www.anadolujet.com/tr/kurallar/ucret-notlari

 

AtlasGlobal İptal ve İade Koşulları

AtlasGlobal ile seferlerinde farklı sınıflarda uçuşlar olduğu için iptal ve iade koşullarını görmek adına tabloyu incelemenizi öneririz.
Detaylı bilgi için https://www.atlasglb.com/sikca-sorulan-sorular/#Iptal_ve_iade

 

Borajet İptal ve İade Koşulları

Borajet ile yapacağınız uçuşlarda farklı sınıflar olduğu için iptal ve iade detaylatını incelemenizde fayda var. https://borajet.com.tr/tr/sikca-sorulan-sorular

 

Onur Air İptal ve İade Koşulları

Online olarak yaptığınız bilet alımlarında sadece işlem yapılan karta iade yapılmaktadır. Bunun dışında iptal ile ilgili tüm soruların cevabı ve detaylı bilgi için
Detaylı bilgi için http://www.onurair.com/tr/sikca-sorulan-sorular/detay/Genel-Kurallar/857/1331/0

 

Pegasus Hava Yolları İptal ve İade Koşulları

İptal ve iade için Pegasus Hava Yolları’nın web sitesinden bilet işlemleri bölümünü kullanabilirsiniz. Genel kuralları ve iptal iade şartlarını görmek için
Detaylı bilgi için https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/diger-bilgiler/sikca-sorulan-sorular#f-3

 

SunExpress İptal ve İade Koşulları

İptal ve iade koşulları bilet sınıflarına göre farklılık gösterdiği için web sitesi ya da çağrı merkezi aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.
Detaylı bilgi için http://www.sunexpress.com/tr/component/content/article/555

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder