Hızlı Erişim

Yalova’da henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Yalova uçuşlarınız için İstanbul Anadolu Yakası’da bulanan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanarak Yalova’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Ucuz Yalova Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yalova Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yalova Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Yalova Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Marmara Bölgesi’nde bulunan ve 6 Haziran 1995’te İstanbul’dan ayrılarak il statüsüne kavuşan Yalova’nın, ilk olarak milattan önce 8000 ile 5500 tarihleri arasında yerleşim yeri olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Kesin olarak bir bilgi bulunmasa da bölgenin milattan önce 7. yüzyılda Marmara Bölgesi’nin doğusunda bulunan  Bithynialıların kurduğu tahmin edilmektedir. Hititler, Makedonya Krallığı, Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu gibi birçok devletin hâkimiyeti altına girmiş olan Yalova, 1326 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine girerek varlığını sürdürmüştür. 
Toplam yüzölçümü 850 kilometrekare olan Yalova’nın, 2016 yılında TÜİK tarafından yayımlanan verilere göre 6 ilçesi, 14 belediyesi, 50 mahallesi ve 43 köyü bulunmaktadır. 241.665 nüfusu bulunan Yalova’nın, toplam nüfusunun %87,7’si şehirlerde yaşamaktadır. 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen 1999 Gölcük Depremi sonucu şehirde büyük hasar ve can kaybı yaşanmıştır.


Yalova’da, Akdeniz ve Karadeniz iklim tipleri arasında geçiş kuşağı diyebileceğimiz bir iklim tipi görülmektedir. Kimi dönemlerde karasal iklim tipinin de gözlemlendiği Yalova’da; yazlar kurak ve sıcak, kışlar ılık ve bol yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklığın 14,6 dereceyi bulduğu Yalova’da; en soğuk ay ortalama sıcaklığı 6,5, en sıcak ay ortalama sıcaklığı 23,7 derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarının 727,5 milimetre olduğu şehirde, deniz suyu sıcaklığı, 22,9 derece ile en yüksek Ağustos ayı, 7,4 derece ile en düşük olduğu Şubat ayıdır. 


Marmara’ya kıyısı bulunan Yalova’da; 135.000 metrekarelik alanı kapsayan ve birçok bitki türünün bulunduğu Karaca Arboretumu, Termal ilçesinin 11 kilometre yukarısında yer alan ve muhteşem bir panoramik manzaraya sahip olan Üvezpınar, turizm açısında bölgenin önemli noktalarından biri olan ve doğal bisiklet parkurlarının bulunduğu Delmece Yaylası, Termal ilçesinin sınırların içerisinde yer alan ve şehrin doğa açısından değerli yerlerinden biri olan Sudüşen Şelalesi, 6. yüzyıldan beri faal olan ve mitolojiye göre Yeralt Tanrısı Hades'in yaşadığı rivayet edilen Armutlu Kaplıcaları görülmeye ve gezilmeye değer yerler arasında bulunmaktadır

Bir diğer alternatif ise İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında İDO’ya bağlı olan deniz otobüslerini kullanarak Yalova’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.     

İDO

Avrupa Yakası’ndaki Atatürk Havalimanı’nı kullandıysanız Yenikapı, Anadolu Yakası’ndaki Sahiba Gökçen Havalimanı’nı kullandıysanız; Pendik, Bostancı, Kartal ve Tuzla noktalarında bulunan ve İDO iskelelerinden hareket eden deniz otobüslerini kullanarak Yalova’ya sağlayabilirsiniz. Deniz otobüslerine ait sefer saatleri ve ulaşım ücretleri gibi bilgilere İDO resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı    

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren E-3 4. Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı, E-18 Altunizade – Ümraniye - Sabi ha Gökçen Havalimanı, SG-2 Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı ve 132 H Pendik YTH - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhlarını izleyen özel halk otobüslerine binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ortalama ücret ve süre için lütfen İETT internet sayfasını kontrol ediniz. 
Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket ederek Taksim – Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat 30 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 15 TL’dir.     
Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na HAVABUS servisleriyle ulaşım sağlamak istiyorsanız;     
Kadıköy Rıhtım İETT otobüs duraklarından hareket eden HAVUS servislerini kullanabilirsiniz. Kadıköy - Yeni Sahra - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı güzergâhını izleyen servisler, Sabiha Gökçen Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 1 saat olup, trafik ve hava duruma göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı servis bilet ücreti 10 TL’dir.

Metro

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı’nı kullanarak Yenikapı İstasyonu’ndan Marmaray’a aktarma yapabilirsiniz. Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağından M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı’na aktarma yaparak Tavşantepe durağından inip E-9 Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılında tamamlanması planlanan M4 Kadıköy – Tavşantepe Hattı’na ek olarak yapılan Sabiha Gökçen Uzatması yakında metro ulaşımını daha da kolaylaştıracaktır.    

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na bir diğer ulaşım seçeneği ise taksilerdir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 40 saat içerisinde, Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Sultanbeyli’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na 90-95 TL ücretle ortalama 45 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)    

 

Atatürk Havalimanı Ulaşım Bilgileri          

Otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren TH-1 Taksim – Atatürk Havalimanı ve YH-1 Yenikapı İDO – Atatürk Havalimanı güzergâhını izleyen özel halk otobüslerine binerek Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.  TH-1 numaralı otobüs, her yarım saatte bir Abdülhak Hamit Caddesi üzerinden kalkış yapmakta ve Şişhane, Unkapanı, Zeytinburnu, Yeşilyurt güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na ulaşmaktadır. Hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte; ortalama 1 saat 45 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. TH-1 numaralı otobüsün ulaşım ücreti 11 TL’dir.    
YH-1 numaralı otobüs ise Yenikapı Sahil durağından kalkarak; Aksaray, Ulubatlı, İncirli, Şirinevler güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na ulaşmaktadır. Hava ve trafik koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte; ortalama 1 saat 30 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlamaktadır. YH-1 numaralı otobüsün ulaşım ücreti 5,50 TL’dir.

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek de HAVABUS servisleridir. Taksim Divan Otel’in karşısında yer alan kalkış noktasından hareket eden servisler, Taksim-Aksaray Sahil Yolu-Atatürk Havalimanı güzergâhını izleyerek Atatürk Havalimanı’na her yarım saatte bir ulaşım sağlamaktadır. Sefer süresi ortalama 40 dakika olup, trafik ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir. HAVABUS Atatürk Havalimanı servis bilet ücreti 12 TL’dir.      
Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız;         


Kadıköy’den hareket eden 500A numaralı otobüse binerek, Ulubatlı durağında iniş yapıp YH-1 otobüsüne aktarma yapabilirsiniz. 10,10 TL ücretle, ortalama 3 saat gibi bir süreyle Atatürk Havalimanı’na ulaşmış sağlayabilirsiniz. 

Metro

İstanbul’un her yerine ulaşım sağlayan metro seçeneği ile Atatürk Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay. Avrupa yakasından; M2 Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı üzerinden herhangi bir durakta metroya geçiş yaparak son istasyon olan Yenikapı Metro İstasyonu’ndan M1A Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yapabilirsiniz. M1A  hattına aktarma yaptıktan sonra M1A  kodlu metroya binerek Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro seçeneğinde tam bilet kullananlara aktarma ücretiyle birlikte 3,95 TL, öğrencilere ise 1,65 TL’dir.  

Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız;         
M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattı üzerinde bulunan Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’ndan Marmaray’a aktar yaparak Marmaray Yenikapı İstasyonu’ndan tekrar M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yaparak Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için bir diğer alternatif seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Taksim’den Atatürk Havalimanı’na 50-55 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Fatih’ten Atatürk Havalimanı’na 30-35 TL ücretle ortalama 25 dakika içerisinde, Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na 75-80 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)

               
En uygun Yalova uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak İyi uçuşlar dileriz.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder