Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Wizz Air Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Wizz Air Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Wizz Air Hakkında Genel Bilgiler

Macaristan menşeli hava yolu firması Wizz Air, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine hizmet veren firmalardan bir tanesidir. Uygun bilet fiyatları ile birlikte çok sayıda yolcunun tercih ettiği Wizz Air, 2004 yılında resmi olarak uçuşlarına başlamıştır. İlk uçuşunu Katowice’den gerçekleştiren firma, 301 farklı noktaya sefer düzenliyor ve mütevazı bir filoya sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Sahip olduğu genç filo ile birlikte güven veren firmalardan bir tanesi haline gelen Wizz Air, yolcularına sunduğu konfor ile de bir adım öne çıkıyor. Uçak içi servis konusunda da oldukça başarılı ve tercih edilmelerindeki en önemli etkenlerden bir tanesi de budur.

 

Check-in

Akıllı telefonlarınızı kullanarak, havalimanından ya da online check-in alternatifi ile birlikte check-in işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. 14 gün öncesinde aktif hale gelen sistem, hareket saatine son 3 saat kala kapanıyor ve check-in işlemleri de bitiyor. İşlemlerden sonra biniş kartınızı da almanız ve seyahat öncesi yanınızda bulundurmanız gerekiyor, aksi takdirde havalimanında bu kartı almak istediğinizde belli bir ücret ödemek durumunda kalıyorsunuz. Ödemelerinizi online olarak yapmanız ya da müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz, rakamsal olarak lehinize olacaktır. Havalimanında ödeme yapmak istediğinizde ödeyeceğiniz ücret diğer alternatiflere göre çok daha yüksek oluyor ve aradaki farka bakıldığında gayet caydırıcı bir rakam olduğunu söylemek de mümkündür.

 

Koltuk Tercihi

Wizz koltuk rezervasyonu hizmetini kullanarak sizler de koltuklarınızı seçebiliyorsunuz. Koltuk seçimlerinizi yapmanız yine uçuş öncesi sizlerin lehine bir durum olacaktır. Öncelikli yolcu statüsünde yer alıyorsunuz ve uçağa erken bindiriliyorsunuz. Bu da zaman kaybı yaşamanıza engel oluyor. Özel koltukları rezerve edebilmeniz için bazı kriterleri de yerine getirebilmeniz gerekiyor. Çocuklu anneler, hamile kadınlar ve hareket kabiliyeti zayıf olan kimselere bu koltuklar rezerve edilmiyor. Acil çıkış durumunda bu alanların hızlı bir şekilde boşaltılması gerekiyor bu yüzden rezerve konusunda da hassas bir tutum söz konusudur.

 

Bagaj Hakkı

Belli bir ücret ödeyerek her biri maksimum 32 kg olmak kaydıyla 6 parça satın alabiliyorsunuz. İlk üç parça için satın alma işlemlerini online olarak yapabiliyor ve kalan üç parça için ödemelerinizi havalimanında yapmak durumunda kalıyorsunuz. 42x32x25 cm limiti ile el bagajı hakkınız bulunuyor ve bu hakkınız için de herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. 56x45x25 ölçülerindeki iki adet bagaj için ise ödeme yapmak durumundasınız ve ekstra hak olarak da satın alma fırsatınız söz konusudur. Bagaj hakkı ve fiyatlandırma konusunda net bilgilere firmaya ait kurumsal web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Sefer saatleri, uçağın durumu ve sefer noktalarına bağlı olarak fiyatlandırmada değişiklikle söz konusu olabiliyor.

 

Yiyecek İçecek

Uygun fiyatlı biletleri ile popüler hale gelmiş olan Wizz Air, yiyecek ve içecek konusunda sınırlama getirmiş durumda. Bilet fiyatına dahil mutfak hizmeti mevcut değil ancak uçuş ile birlikte başlayan wizz cafe hizmeti, ödemesini yaparak satın alabileceğiniz çok sayıda ürünü de sizinle buluşturuyor. Uçak içerisinde ödemelerinizi kredi kartı ile yapabiliyor ve nakit ödemelerinizi de Euro ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Wizz cafe, çok sayıda lezzeti sizinle buluşturuyor ancak satın alacağınız her ürünün bilet dışı fiyatlandırma şeklinde sunulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder