Hızlı Erişim

En Ucuz Wellington Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Wellington Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Wellington Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Wellington Hakkında Genel Bilgiler

Yeni Zelanda’nın Başkenti olan Wellington, aynı zamanda ülkenin en gelişmiş ve en büyük şehirleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Okyanusya Kıtasındaki diğer başkentler ile kıyaslandığında en kalabalık başkent olma özelliğine sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Şehir, sahip olduğu iklim dolayısıyla her yıl büyük oranda yağış alıyor ancak Eylül ve Mart arası dönemde yağışlar çok daha az ve ziyaretçi sayısının bu süre zarfında çok daha fazla olduğunu da söylemek mümkündür.

Okyanusya Kıtasının en zengin ve en büyüleyici şehirleri arasında kendine yer bulan Wellington, kültürel anlamda olduğu kadar tarihi anlamda da ziyaretçilerin ilgisini büyük ölçüde çekmektedir. Turistik alanların sayısı oldukça fazla ve bu bağlamda konaklama imkanları da her geçen yıl biraz daha arttırılıyor.

İngiliz ve Maorilerin etki ettiği zengin mutfak kültürü ise çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çeken en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu zengin mutfağa yine şehirde yer alan lüks restoranlar aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

Şehir, sabahın ilk ışıkları ile birlikte hareketli bir hal alırken, aynı hareketlilik gece geç saatlerde de mümkün hale geliyor. Lambton Limanı ve Terrace, gece hayatına yön veren bölgeler arasında yer alıyor ve bu bölgelerdeki gece kulüplerinin büyük bir kısmı da 24 saat boyunca açık tutuluyor.

Şehir içi ulaşım oldukça kolay ve alt yapı da buna fazlasıyla elverişli. Havalimanı şehir merkezi ulaşımında ise çok fazla alternatif karşınıza çıkıyor ve bu alternatifler de aşağıdaki gibidir. 

Wellington Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

İç terminalin güney noktasından gün boyu hareket eden ve sık seferler düzenleyen Flyer otobüsleri, ekspres olarak hizmet veriyor. Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 8 km ve otobüs ile bu mesafeyi kat etmek oldukça kolay. Otobüslerin konforlu ve uygun olması da ziyaretçileri bu ulaşım araçlarına daha yakın hale getiriyor.

Taksi

Havalimanında hizmet veren çok sayıda taksi şirketi var ve tarifeler de şirketlerin fiyat politikasına göre değişiklik gösteriyor. Taksiler oldukça güvenli ve lisanslı taksiler oldukları için de ziyaretçiler gönül rahatlığı ile bu araçları tercih edebiliyor. Yüksek rakamlar ödememek adına taksiye binmeden önce fiyata bilgisi alabilir ve taksimetre uygulamasının mevcut olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Birçok firmada bagaj için ekstra bir ödeme talep edilmiyor ancak bazı firmaların bu bağlamda ücret talebi olabiliyor.

Diğer Alternatifler

Shuttle

‘’Super Shuttle’’ adı verilen ücretli servis araçlarını kullanarak şehir merkezine kısa sürede ve güvenli bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Shuttle hizmeti sunan tek firma var ve bu yüzden ücret biraz yüksek ancak araçların konforlu olması ve bagajlarınız için ekstra yer ayırması da önemli bir detay. Servis hakkında bilgi almak için havalimanı iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı rent a car firmalarına web siteleri üzerinden ulaşmak mümkün. Yüz yüze görüşme yapmak adına terminal binasındaki ofislerini ziyaret edebilir ve araçları da inceleme altına alabilirsiniz. Firmaların büyük bir kısmının şehir merkezinde de ofisleri bulunuyor ve kiraladığınız araçları hizmet sonunda şehir merkezindeki ofislere de teslim edebiliyorsunuz. 

Wellington Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder