Hızlı Erişim

En Ucuz Volgograd Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Volgograd Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Volgograd Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

 

Volgograd Hakkında Genel Bilgiler

Volga Nehrinin batı kıyısında konumlanmış olan şehir, an itibarıyla sahip olduğu ismi de bu konum nedeniyle almıştır. İkinci Dünya Savaşında Stalingrad Muharebesinde gösterdiği başarı ve muazzam direniş ile birlikte tarihe geçmeyi başaran şehir, yine tarihinin en uzun ve en kanlı savaşından başarı ile çıkmasını da bilmiştir. Eski adı Stalingrad da bu savaş ile birlikte şehrin sahip olduğu bir unvan olarak tarihe geçmiştir. Rusya için büyük önem taşıyan şehir, endüstri merkezi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Yakıt, petrokimya ve kimya alanlarında büyük bir gelişme kaydeden şehir, aynı zamanda Rusya’nın da merkezi konumundadır ve ekonomiye olan katkısı yadsınamaz. Avrupa’nın en büyük nehir limanı da yine bu şehirde bulunuyor ve şehrin turistik anlamda da değer taşıması ekonomiyi canlı kılan detaylardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Spa merkezleri ile de göz alıcı bir dokuya sahip olan şehir, bu merkezler sayesinde yılın her dönemi turist çekmeyi başarıyor. Merkezlerin etrafında konumlanmış olan pansiyon ve otel türü konaklama alanları da oldukça fazladır.

 

Şehirde hareketli bir sosyal hayatı olmasa da gece hayatı bu eksikliği büyük ölçüde kapatıyor. Alkoltüketiminin en yoğun olduğu şehirlerden bir tanesi olan Volgograd, sabaha kadar eğlenen insanların da önemli adreslerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Şehrin birçok noktasına ulaşım imkanı bulunuyor ve şehir içi ulaşımda herhangi bir sorun yaşamayacağınızı da belirtmekte fayda var. Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi ise aşağıdaki alternatifleri kullanarak kat edebilirsiniz.

Volgograd Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından yarım saatte bir hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Direkt şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler, 6 numaralı otobüslerdir. Konforlu ve ekonomik olan otobüslerde bagajlarınız için ekstra ödeme yapmak durumundasınız.

Dolmuş

Matruşka adı verilen bu minik araçları da kullanarak şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüslere göre daha dar bir güzergaha sahip olan araçlar da yine otobüsler gibi sık seferlerdüzenliyor ve konforlu olmaları da insanları bu alternatifi tercih etmeye itiyor.

Taksi

Taksileri kullanarak 25 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Lisanslı olarak hizmet veren araçların yanı sıra havalimanı dışında sizleri bekleyen korsan taksiler de alternatifler arasında yer alıyor. Sezona bağlı olarak taksi bulmak zaman zaman zor olabiliyor ve bu aşamada birçok ziyaretçi de korsan taksileri tercih ediyor. Korsan taksilere ödeyeceğiniz ücretler, lisanslı taksilere ödeyeceğiniz ücrete göre çok daha yüksektir.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı firmalar, terminal binasında kendilerine ayrılan ofislerde konumlanmış durumda. Firmalar, online olarak rezervasyon için de bir form sunuyor ve dilerseniz web sitelerini ziyaret edebilir ve bu formu doldurduktan sonra firmaya iletebilirsiniz. Zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız eğer bu alternatif çok daha doğru bir tercih olacaktır. Kalabalık gruplar eşliğinde şehri ziyaret eden ekipler için de geniş ve daha büyük araç temini mümkündür.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder