En Ucuz Viyana Varışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  21.09.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  27.09.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  3.10.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  8.10.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  10.10.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  11.10.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  16.10.2017
  170 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Viyana
  17.10.2017
  170 TL

En Ucuz Viyana Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Viyana - İstanbul
  13.10.2017
  227 TL
 • SunExpress
  Viyana - Ankara
  24.08.2017
  258 TL
 • Pegasus
  Viyana - Bodrum
  10.10.2017
  259 TL
 • SunExpress
  Viyana - İzmir
  29.08.2017
  260 TL
 • Pegasus
  Viyana - Dalaman
  7.10.2017
  261 TL
 • Pegasus
  Viyana - Antalya
  13.10.2017
  311 TL
 • Pegasus
  Viyana - Gaziantep
  26.09.2017
  351 TL
 • Pegasus
  Viyana - Trabzon
  7.09.2017
  352 TL

Viyana Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın müzik başkenti denildiğinde akla gelen tek şehir Viyana ve bu unvanı da fazlasıyla hak ediyor. Avusturya’ya da Başkentlik yapan şehir, gelişmişliğinden sembollerinden bir tanesidir. Nüfus yoğunluğu bakımından ülkenin en büyük şehri olarak da bilinir ve Türk nüfusun yanı sıra Türklerin yaşadığı bölgeler de çok fazladır. Sanat ve kültür şehri olan Viyana, modern mimarisi ve saygılı insanları ile de yaşanılabilir bir şehir olarak biliniyor.

 

Saraylar ve kiliseler şehrin en çok dikkat çeken yapıları arasında yer alıyor. Sokaklarda gerçekleştirilen türlü etkinlikler şehri daha hareketli hale getiriyor ve kafanızı çevirdiğiniz birçok noktada tarihi dokulara rastlamanız da mümkündür. Sanatı ve tarihi ile bir adım önde yer alan şehir, coşkulu insanları ile de eğlenceli bir sosyal hayatı beraberinde getiriyor.

 

Dana eti kullanılarak yapılan şinitzel, Avusturya mutfağının en önemli ve en lezzetli yiyeceklerinden bir tanesidir ve şehirde hizmet veren çok sayıda restoranda bu özel lezzeti tadabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kafe kültürü de şehre hakim ve sokakları çevreleyen çok sayıda kafeye rastlamanız da mümkündür.

 

Farklı kültürleri bünyesinde barındıran şehir, eğlence konusunda da farklılıkları beraberinde getiriyor. Sakin bir barda biranızı yudumlarken diğer tarafta çılgınlar gibi dans eden insanları görebilir ya da jazz dinleyip kendinden geçen insanlarla da karşı karşıya gelebilirsiniz. Eğlence kültürü farklı alternatifleri beraberinde getiriyor ve bar sayısı da oldukça fazladır.

 

Şehirde ulaşım ağı gelişmiş durumda ve şehrin çok sayıda önemli noktasına farklı alternatifleri kullanarak erişim sağlamanız da mümkündür. 

Viyana Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanının hemen çıkışında yer alan durakları kullanarak otobüs tercihi yapabiliyorsunuz. Otobüslerin önünde gideceğiniz yer ile ilgili bilgiler yer alıyor ve zaten personel de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Bölgelere ayrılan Viyana’da, otobüs güzergahı da buna göre belirlenmiş durumda ve bölgeler üzerinden de otobüs tercihinizi yapabiliyorsunuz. Tek yön ödeyeceğiniz ücret 8 Euro olarak belirlenmiş durumda ancak gidiş dönüş satın almak isterseniz eğer 13 Euro ödemeniz gerekiyor.

 

Metro

Havalimanından şehir merkezi ve önemli noktalara direkt ulaşım yok ancak trenleri kullanarak aktarmalı olarak metro istasyonlarına geçiş yapabiliyorsunuz.

 

Tren

City Airport Train olarak da bilinen işletme, havalimanı şehir merkezi arası ulaşımı mümkün hale getiriyor. Her yarım saatte bir sefer olduğu için ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ulaşım aracı olarak biliniyor. Metro istasyonlarına da bu trenler ile ulaşmanız mümkündür ve tek yön için ödeyeceğiniz bilet fiyatı da 12 Euro olarak belirlenmiştir. Gidiş dönüş için ise 19 Euro ödemeniz gerekiyor.

 

Taksi

Havalimanında lisanslı taksiler mevcut ve şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktaları için de günün her saati resmi olarak hizmet veriyorlar. Taksi ücretleri konusunda net bir rakam verilmemiş ancak ortalama ödeyeceğiniz tutar 35 ila 45 Euro arası değişiklik gösterecektir ve bu fiyat şehir merkezine ulaşım içindir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Birçok havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarını burada da görebiliyorsunuz. Yetkili personel ile iletişime geçerek araç fiyatları ve formaliteler konusunda da daha net bilgi alabilirsiniz.

 

Transfer Taksiler

Özel firmalar tarafından lisanslı olarak çalıştırılan taksiler; şehir merkezi, konaklayacağınız otel ve önemli noktalara ulaşımı özel şoförler ile birlikte sağlıyor. Bunun için hizmet veren firmaların internet sitelerini ziyaret ederek rezervasyon yaptırabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X