Hızlı Erişim

En Ucuz Viranşehir Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Viranşehir Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Viranşehir Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Viranşehir Şehir Bilgisi


Doğu’nun gözde şehirlerinden Şanlıurfa’ya bağlı ilçedir. Karadağ kütlesinin güneydoğu uzantısı olan Takırtukur Dağı'nın güney eteklerinde yer alan bir düzlüğün ortasına kurulmuştur. Halkın başlıca geçim kaynakları tahıl tarımı ve hayvancılıktır. Viranşehir nüfusu 106.363, merkez nüfusu 50.339’dur. 
Viranşehir tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Hurri-Mitanni, Asur, Hitit, Med-Pers ve Keldani hâkimiyetlerini görmüş olan ilçe, M.Ö 331`de Makedonya imparatorluğuna, M.Ö 163`te ise Roma yönetimine girmiştir. Bizans İmparatorluğu’nun zamanlarında Tella (Tepe) olarak biliniyordu, daha sonra İmparator Konstantin tarafından bazı kentlerin isimleri değiştirilmiştir. İlçeye de Konstantina adı verimiştir. 
640 yılında Şam ordusu tarafından fethedilmiş ve Tell-Muzin ismini almıştır. Sonraki dönemlerde de yine Araplar tarafından Tell-Mavzen ve Tell-Mavzelath adları da kullanılmıştır. 660 senesinde Emeviler, 750 de ise Hamdaniler ve Abbasiler arasında el değiştiren Viranşehir, Türkmenler tarafından son kez kurulmuş ve Ören şehir adını almıştır. Ancak 1258`de Hülagu ve 1400 yılında da Timur tarafından yağma ve tahrip edilen bölge 1517 senesinde Osmanlı topraklarına katılıp, 1792`den sonra Mardin`e, 1924 yılında da Urfa’ya bağlanıp ilçe haline gelmiştir.
Viranşehir köklü tarihi ile tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş bir ilçedir. Viranşehir gezilecek yerler de oldukça fazladır. Özellikle tarihi yapıtları ile tarih seven gezginler için önemli bir yerdir. Viranşehir eserlerine örnek vermek gerekirse Tella Martyrionu, İbrahim Paşa Konağı gibi yerler örnek verilebilir. Her sene binlerce turist Şanlıurfa’ya gelip Viranşehir’deki bu eserleri ziyaret etmektedir. 
Güneydoğu mutfağının önemli ev sahiplerinden biri olan Şanlıurfa pek çok lezzeti misafirlerine sunmaktadır. Özellikle Viranşehir’de oraya has nefis yemekleri tadabilirsiniz. Viranşehir’de ne yenir sorusuna cevabımız Dobelan Kebabı, Lahmacun, Patlıcan Kebabı gibi lezzetleri denemeniz olacaktır. Viranşehir yemekleri sizi kendine hayran bırakcaktır.
Viranşehir uçak bileti oldukça talep görmektedir. Viranşehir’e hava yolu ile gelmek isteyen gezginler genellikle en uygun Viranşehir uçak bileti arayışındadır. Viranşehir’e gelmenin en kolay yolu Viranşehir uçak bileti almaktır. Fakat uçuşlar Şanlıurfa GAP Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Havalimanı Ulaşım Bilgisi


Otobüs
Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan Viranşehir’e en ucuz ulaşım biçimi olan otobüsler uçak sefer saatlerine göre sıklıkla kalkmaktadır. Viranşehir merkez, oteller, otogar gibi farklı duraklara uğramaktadır.

Taksi
Havalimanında sürekli taksi bulabilirsiniz. Ancak 128 km gibi bir mesafe olduğu için yüksek tutarlar ödeyebilirsiniz.

Shuttle
Öncesinden de iletişime geçmeniz durumunda lüks VIP özel araçlar ile ulaşımınızı konforlu ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçenekte Viranşehir uçak bileti aldıktan sonra firmanızı belirlemeniz süreci hızlandıracaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder