Hızlı Erişim

En Ucuz Vilnüs Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vilnüs Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vilnüs Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Vilnius Hakkında Genel Bilgiler

Litvanya’ya Başkentlik yapan şehir, aynı zamanda gelişmişlik bakımından da ülkenin en dikkat çekici ve en çok ilgi gören şehridir. Ülkenin en büyük şehri olan Vilnius, özellikle tarihi dokusu ve barındırdığı tarihi eserler bakımından turistlerin ilgisini de çekmeyi başarıyor. Dünya mirası listesinde kendine yer bulan şehir, bu bağlamda da ülke için farklı bir öneme sahiptir.

 

Vilnius Katedral Meydanı, yılın her dönemi çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve görülmesi gereken adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Şehri büyük olmasına rağmen ulaşım konusunda çok sayıda alternatifin olması ve bisiklet sürücülerine de büyük saygı duyulması nedeniyle keşfi kolay bir duruş sergiliyor.

Gediminas Kulesi de yine ziyaretçilerin sık sık tercih ettiği noktalardan bir tanesidir. Buradan şehri seyretmek ve önemli noktalarını da panaromik olarak keşfetmek mümkündür. Gerçek bir turist şehri olan Vilnius, sosyal hayatı ve hareketliliği ile de dikkat çekici bir hal alıyor.

 

Amber Galerileri de yine şehri için önem taşıyan merkezlerden bir tanesidir. Özel taşların sergilendiği bu galeriler de şehrin birçok noktasında ziyaretçilere açılmış durumdadır.

Vilniuss, sabahın erken saatlerinde ayağa kalkan bir şehir ve bu hareketlilik gece geç saatlere kadar devam ediyor. Merkez bölgede konumlanmış olan bar ve gece kulüpleri, alkol yasağının olmaması nedeniyle sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye fırsat sunuyor. Turistlerin akın ettiği dönemlerde gece hayatı çok daha hareketli ve çok daha kusursuz bir hal alıyor.

Vilnius havalimanına adım attıktan sonra aşağıdaki alternatifleri kullanarak şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Vilnius Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Şehir merkezine hızlı ve konforlu bir ulaşım için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Sefer saatleri, ziyaretçi yoğunluğuna ve sezona bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Havalimanı iletişim numaralarını kullanarak yetkili isimlerden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Otobüsler, şehir merkezinin yanı sıra şehrin ziyaret edilmesi gereken özel noktalarına da seferler düzenliyor.

 

 

Dolmuş

Toks ve Jsc firmaları tarafından işletilen dolmuşlar da en az otobüsler kadar popüler ve çok sayıda ziyaretçi de daha geniş bir güzergaha sahip olduğu için dolmuşları tercih ediyor. Güzergah bakımından daha geniş bir haritaya sahip olan dolmuşların, şehir merkezine varış süresi ise otobüslere göre çok daha uzun.

 

 

Tren

Yolcu terminali çıkış noktasından yürüyerek tren istasyonuna ulaşabiliyorsunuz. Sefer saatleri arası süre oldukça fazla ancak konforlu olmaları trenleri daha tercih edilir hale getiriyor. Trenler, şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da seferler düzenliyor ve yine geniş bir güzergaha sahip olduklarını söylemek de mümkün.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında aktif olarak hizmet veren çok sayıda rent a car firması var ve bu firmaların ofislerine havalimanındaki tabelalar aracılığı ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Araç kiralama firmalarının büyük bir kısmı online olarak da hizmet veriyor ve dilerseniz rezervasyon işlemlerini web siteleri aracılığı ile de yapabiliyorsunuz.

Vilnüs Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder