Hızlı Erişim

En Ucuz Vigo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vigo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vigo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Vigo Hakkında Genel Bilgiler

Galiçya özerk bölgesinde konumlanmış olan Vigo, ülke için önemli bir liman şehri olarak karşımıza çıkıyor. İspanya’nın kuzeybatısında yer alan Vigo, Portekiz ile de sınır komşusudur. Yerli halkın büyük bir kısmı İspanyolca diline hakim ancak büyük bir kısmı Galiçya dilini konuşmayı tercih ediyor.

Okyanusal iklime sahip olan Vigo, yakınındaki noktalara nazaran daha keyifli bir havaya sahip ve yıl boyunca ortalama sıcaklığın üzerinde bir sıcaklık görülüyor. Ziyarete her dönem açık olan şehir, sevimli bir kimliğe sahip ve yerli halkın misafirlere büyük saygısı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Turizmden balıkçılığa ve sanayiden endüstriye kadar birçok iş kolunun mevcut olduğu şehir, özek bölgenin ekonomi merkezi olarak da lanse ediliyor. Bu bağlamda büyük bir gelişme kaydeden Vigo, son dönemde turizm etkinlikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yapılan araştırmalar, Avrupa2nın en büyük balıkçılık limanının bu şehirde olduğunu gösteriyor ve bunun yanı sıra en büyük balıkçılık firması da yine Vigo’da bulunmaktadır. Bu firmanın çok sayıda insana iş imkanı sağladığını ve balıkçılığı daha popüler hale getirdiğini de söylemek mümkündür.

Hareketli bir liman hayatının yanı sıra sakin bir sahil kasabası havası da seziliyor. Yerli halkın büyük bir kısmı balıkçılık ve ticaretle uğraşmayı tercih ediyor.

Principe caddesi, alış veriş merkezlerinin ve benzeri dükkanların yer aldığı önemli noktalardan bir tanesidir. Sabahın erken saatlerinde sokaklar kalabalık bir görüntüye sahip oluyor ve bu kalabalık görüntü gece geç saatlerde de karşınıza çıkacaktır.

Castro Bölgesi ise şehrin geçmişine ışık tutan ve tarihi dokuların yer aldığı özel bir bölgedir. Turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan bir tanesi olan Castro Bölgesi, mimari bakımından da beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Alkollü içecekler ile ilgili herhangi bir yasak bulunmuyor ve özellikle liman çevresinde konumlanmış olan restoranlarda balığınızı yerken ilginç içecekler de tadabilirsiniz. Eğlence hayatı genellikle merkez bölgede çok daha hareketli ancak liman bölgesi ve çevresi de gece saatlerinde bir hayli hareketli bir görüntü sergiliyor.

Vigo havalimanı sonrası aşağıda belirtilen alternatifleri kullanarak şehir merkezine kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. 

Vigo Peinador Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içi ulaşımını büyük ölçüde kolaylaştıran otobüsler, havalimanı şehir içi ulaşımında da tercih ediliyor. Ekonomik olmalarının yanı sıra geniş güzergah haritası ile de turistlerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Taksi

Havalimanında gün boyu aktif olan taksiler, uygun fiyatlı taşımacılığın bir diğer alternatifi olarak hizmet vermektedir. Taksi şoförleri, gideceğiniz nokta hakkında bilgiler vererek rehberlik hizmeti de sunuyor. Binmeden önce fiyat pazarlığı yapabilir ve daha ekonomik bir seyahate imza atabilirsiniz.

Diğer Alternatifler

Otel Servisleri

Turistik faaliyetlerin yoğun olduğu şehirde otel sayısı da bir hayli fazla ve bu bağlamda konaklama imkanları da her geçen gün artıyor. Otel servisleri, müşterilerini havalimanından alıp otelin olduğu noktaya kadar belli bir ücret karşılığında taşıyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder