En Ucuz Vietnam Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vietnam Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Hanoi

Para Birimi

seyehat zamanı Đồng

Vietnam Şehirleri

Vietnam Hakkında Genel Bilgiler


Güneydoğu Asya’da konumlanmış olan Vietnam, sahip olduğu güçlü bioçeşitlilik nedeniyle dünya coğrafyası için büyük önem taşımaktadır. Çok sayıda canlı türüne ev sahipliği yapan ve hali hazırda bu canlıları bünyesinde barındıran ülke, hayvan severlerin de ilgi odağı olmayı başarmış durumda.


Ülke, Fransa sömürgesi olduğu dönemlerde ham madde taşıyıcılığını daha kolay ve kusursuz hale getirmek adına ulaşım ağı üzerine yoğunlaşmıştır. Vietnam savaşı sonrasında ulaşım ile ilgili çalışmalar hız kazandı ve hali hazırda hava yolu ulaşımı oldukça gelişmiş durumdadır.


Geçmiş yıllarda sağlık sorunları ile boğuşan ülke, son dönemde yaptığı çalışmalar ile birlikte bu sorunları da ortadan kaldırmayı başarmıştır. Hali hazırda sağlık sektörünün kusursuz bir hal aldığını da belirtmek gerekiyor.


Ülke, Unesco dünya mirasları listesinde de yerini alıyor ve Hue de bu listeye layık görülen noktalardan bir tanesidir. Tapınaklar ve antik döneme ait çok sayıda eseri bünyesinde barındıran şehri sizler de ziyaret edebilir ve Vietnam kültürünü çok daha yakından tanıma fırsatına sahip olabilirsiniz.


Ülkenin başkenti Hanoi’dir. Resmi dil Vietnamca ve para birimi de Vietnam Dongu’dur. Uzunca bir süre Fransa sömürgesinde kalan ülke, Fransızca’ya da fazlasıyla haklimdir. Birçok şehirde Fransızca ikinci dil olarak kabul ediliyor ve yerli halkın büyük bir kısmı da bu dile hakimdir.


Ülke ekonomisi genel hatları ile tarıma dayalı bir hal almış durumda. Pirinç, ülke için büyük bir öneme sahiptir ve yerli halkın büyük bir kısmı da geçimini tarımcılık yaparak sağlıyor. Bu bağlamda verimli topraklara sahip olan ülke, tarımla uğraşan halka da gerekli desteği maddi kanallar aracılığı ile vermeyi ihmal etmiyor.


Konfüçyüs öğretilerinin etkisini mimaride ve yerli halkın kostümlerinde de görebiliyorsunuz. İlgi çekici görüntüsünün yanı sıra hareketli sosyal hayatı ve eğlence hayatı ile de keşfedilmesi gereken bir ülke olduğunu belirtmek gerekiyor.


Vietnam’ı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize sürecinde dikkat etmesi gereken hususular ise
aşağıdaki gibidir.

 


Vietnam Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Vietnam’a gerçekleştireceğiniz seyahatin amacına yönelik vize almanız şarttır. Vize başvurularınızı Ankara’da bulunan Vietnam Büyükelçiliğinden yapabiliyorsunuz. Başvurular şahsen yapılıyor ve farklı bir şehirde dahi olsanız Ankara’yı ziyaret ederek ilgili kuruma başvurmanız şarttır.


Vize başvuru ücretinin ödenmesi ile birlikte talep edilen belgelerin de eksiksiz bir şekilde hazır edilmesi gerekiyor. Konsolosluk, vize işlemleri ile ilgili gerek gördüğü ek belge talebini isteme hakkına sahiptir. Turistik vize alabilmek için C1 olarak adlandırılan belgeye ihtiyacınız var ancak seyahat amacınız ticari ise B1 belgesi almanız gerekiyor.

Bu belgelerin asıl amacı, ne için seyahat ettiğinizi ve bu seyahate hangi tarihte başlayıp hangi tarihte ger döneceğinizi resmi olarak ifade etmektir. Ek olarak bu belgelerde, ülkede kalıcı olmayacağınızı ve seyahatlerinizi tamamlayıp kısa süre içerisinde geri döneceğinizi de ikna edici bir dille ifade etmeniz gerekiyor. Açıklama yeterli bulunmadığı takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Vietnam Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder