Hızlı Erişim

En Ucuz Verona Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Verona Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Verona Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Verona Hakkında Genel Bilgiler

Kuzeydoğu İtalya için önemli bir yere sahip olan Verona, bu bölgenin yine en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Roma dönemine tanıklık eden çok sayıda tarihi doku ve kültürel mirası da bünyesinde barındıran Verona, bu özelliği sayesinde Unesco Dünya Mirasları listesinde de kendine yer bulmayı başarmıştır. Tarihi dokusu, şehrin turizm bölgesi olarak kabul edilmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Özellikle Rönesans dönemine ait eserleri ile büyülemeyi başaran şehir, yılın her ayı turistler tarafından ziyaret ediliyor ve bu da konaklama imkanlarını güçlendiren önemli detaylardan bir tanesidir. Tarihi dokunun yanı sıra sahip olduğu iklim nedeniyle ve doğal güzellikler sayesinde turistlerin akın ettiği bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

 

Piazza, şehrin en önemli noktalarından bir tanesidir. Yaz aylarında halka açılan barlar ve gece kulüpleri ile birlikte açık havada eğlenmenin tadını sizler de çıkartabilirsiniz. Turistlerin ziyareti ile birlikte daha renkli ve daha eğlenceli bir gece hayatı söz konusu hale geliyor. Temmuz Ayında gerçekleştirilen Arean Di Verona Festivali, şehrin ön plana çıkmasında büyük pay sahibidir. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile birlikte festival alanı çok daha kusursuz bir hal alıyor. Şehri gezmek için otobüsleri tercih edebilirsiniz ancak ne yazık ki gelişmiş bir ulaşım ağı söz konusu değil! Şehrin küçük olması ve yaya olarak gezilebilmesi de bu anlamda sorun yaşamayacağınızın göstergesidir. Havalimanı şehir merkezi ulaşım alternatifleri ise aşağıdaki gibidir. 

Verona Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içi otobüsleri, havalimanı şehir merkezi ulaşım hizmeti vermiyor. Bu eksikliği shuttle otobüs hizmeti ile kapatmaya çalışan havalimanı, Aerobus firmasına ait otobüsler ile birlikte günün birçok saati ulaşım hizmeti sağlıyor. 199 numaralı otobüsü tercih ederek şehir merkezine ve şehrin en önemli tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Ortalama 20 dakikalık bir seyahat süresi sonunda şehir merkezinde olacaksınız.

 

Bilet fiyatı tek yön için 6 Euro olarak belirlenmiş durumda ancak güncel fiyat için firmaya ait web sitesini ziyaret etmeniz daha sağlıklı olacaktır. 06:30 ve 23:30 arası seferlerine devam eden otobüsler, ekstra olarak erken saatlerde iki sefer daha düzenliyor. Yine bu bilgilere de firma web sitesi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 05:35 ve 00:48 saatlerinde düzenlenen ek seferler de erken ve geç saatlerde limana ayak basan yolcuları mağdur etmemek adına düzenlenmektedir.

 

Taksi

Gelen yolcu terminalinin hemen dışında yer alan taksileri kullanarak 15 dakikadan çok daha kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Verilen bilgilerde havalimanında 3 adet farklı taksi firmasının hizmet sunduğu belirtiliyor ancak güncel bilgi için havalimanına ait web sitesini kullanabilirsiniz. Yine taksi fiyatları için de ilgili personelden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Günün her saati taksi hizmeti alabiliyorsunuz ve taksi sayısı da oldukça fazladır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

10 farklı araç kiralama firması, havalimanında kendilerine ait ofislerde sizleri bekliyor olacaktır. Fiyat bilgisi ve araçlar hakkında bilgi almak için firmalara ait web sitelerini kullanabilirsiniz. Yine web siteler üzerinden online rezervasyon hizmeti de alabilir ve zamanı lehinize çevirebilirsiniz. Şoförlü araç hizmeti sunan firmaların olduğunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder