En Ucuz Venezuela Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Venezuela Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Caracas

Para Birimi

seyehat zamanı Venezuela Bolivarı

Venezuela Şehirleri

Venezuela Hakkında Genel Bilgiler

 

Güney Amerika’nın en hareketli ve en güzel ülkelerinden bir tanesi olan Venezuela, Simon Bolivar’ın liderlik ettiği bağımsızlık mücadelesinden başarı ile ayrılmış ve İspanyol sömürgesinden kurtulmuştur. Takvimler 1830’u gösterdiğinde ülke bağımsızlığını tam manasıyla ilan etmiş ve bu tarihten itibaren farklı sorunlara da ev sahipliği yapmıştır. Özellikle siyasi çatışmalar ve ülke üzerinde oynanan oyunlar ile birlikte politik çıkarlar da dikkat çekici bir hal almıştır. Askeri darbeler de ülkeyi geriye götüren en önemli sorunlardan bir tanesidir ancak şimdilerde ülke bu sorunlardan uzaklaşmış ve geleceği görebilecek bir pozisyon almıştır.

Venezuela uçak bileti satın alma işlemi öncesinde ülke ekonomisini de sizinle paylaşmak istiyoruz. Petrol rezervleri bakımından çok güçlü bir ülke olan Venezuela, bu bağlamda dünya coğrafyası adına da büyük bir önem taşıyor.

Ülkenin başkenti Karakas ve diğer şehirlere nazaran çok daha büyük bir gelişme kaydettiği de aşikar. ABD yönetim modelini benimsemiş olan Venezuela’nın en önemli şehirlerinden biri olan Karakas, metropol kimliği ile de ön plana çıkıyor ve ziyaretçilerin en sık tercih ettiği adreslerden bir tanesi olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Resmi dil İspanyolca olmasına rağmen yerli halkın kendi arasında konuştuğu çok farklı diller de göze çarpıyor. İngilizce bilenlerin sayısı çok az ancak lüks restoranlar ve otellerde bu konuda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Venezuela en ucuz uçak bileti fırsatı için değerlendirebileceğiniz uygun zaman dilimi ise havaların daha sert olduğu kış dönemidir. Ziyaret sayısının az olması nedeniyle firmalar kampanyalar doğrultusunda bilet fiyatlarında indirime gidiyor.

Afrika ve İspanyol kültürünün harmanlanması ile birlikte ilginç bir kültürel durum karşımıza çıkıyor. Ülkedeki insanların büyük bir kısmı kendini melez olarak tanımlıyor. Çok sayıda etnik kökenli insana da ev sahipliği yapan ülke, renkli sokakları ve özellikle festivalleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Venezuela uygun uçak bileti avantajlarını değerlendirerek sizler de bu festivallere katılım sağlayabilir, eğlenceli anlara eşlik edebilirsiniz.

Ülke, mutfak kültürü bakımından da birçok çeşitliliğe ev sahipliği yapıyor. Avrupa mutfağının en lezzetli yemeklerini bulabileceğiniz gibi Afrika mutfağının en lezzetli tatlarını da burada bulabiliyorsunuz.

Sıcakkanlı insanları ile turistlere kapılarını sonsuna kadar açan Venezuela, samimi sokakları ve renkli görüntüsü ile sizleri de her anlamda tatmin edecektir. Venezuela’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize hususunda ne yapmaları gerektiği de aşağıdaki başlıkta mevcuttur.

 

Venezuela Vizesi Hakkında Bilgiler

 

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahipleri ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerde 90 günlük süre ile vizeden muaftır. Turistik amaçlı gezilerde bu pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın vize alması gerekmiyor.

Venezuela seyahatleri için önemli uyarılar da var. Ülkede son dönemde çok fazla sorun yaşanmasa da birtakım güvenlik açıkları nedeni ile hırsızlık oranında büyük bir artış gözlemleniyor. Ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın bu konuda ekstra dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

Kent merkezleri, diğer bölgelere nazaran çok daha güvenli ve kalabalık insan topluluklarının bulunduğu yerlerde hırsızlık suçunun çok daha az olduğu ifade ediliyor.

Venezuela uçak bileti satışlarını devam ettiren firmalardan bir tanesi Türk Hava Yolları ve haftanın 3 günü sefer düzenleyen ender firmalardan bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder